Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Tabanı kalın ve geniş bir tencereye sıvıyağı alıyoruz. Üzerine kuşbaşı etleri ilave diyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine karabiber ve tuz serpiyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. 
Hamurlu Kavurma Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

6 Adet Milföy Hamuru
1 Kilogram Kemiksiz Dana Kuşbaşı
250 Gram Mantar
3 Su Bardağı Et Suyu
10 Dilim Pastırma
3 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1,5 Yemek Kaşığı Un
4 Dal Taze Kekik
2 Diş Sarımsak
10 Arpacık Soğan
75 Gram Taze Kaşar
Üzeri İçin:
Yumurta Sarısı

 
Hazırlanışı:
 

Tabanı kalın ve geniş bir tencereye sıvıyağı alıyoruz. Üzerine kuşbaşı etleri ilave diyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine karabiber ve tuz serpiyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Etler kavrulup, renkleri değiştikten sonra üzerine unu ilave ediyoruz. Karıştırarak tüm etleri una buluyoruz. Ardından üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz.

2 dal taze kekiği de tencereye atıp, kaynamaya bırakıyoruz. Et suyu kaynadıkta sonra tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat pişiriyoruz. Etleri arada kontrol ederek, su ilave ediyoruz.

Ayrı bir tarafta sarımsağı ince kıyıyoruz. Mantarları ince ince doğruyoruz. Geniş bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine arpacık soğanları ve sarımsakları alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz.

Soğan ve sarımsak pembeleştikten sonra üzerine mantarları alıyoruz. Kalan 2 dal taze kekiği tencereye alıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp, çektikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

Etler piştikten sonra üzerine mantarlı karışımı boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Diğer taraftan pastırmaları tezgaha yayıyoruz. Taze kaşarları da parmak şeklinde kesiyoruz. Pastırmaların üzerine taze kaşarları yerleştiriyoruz. Daha sonra dolma sarar gibi, pastırmaları sarıyoruz.

Sardığımız pastırmaları oval fırın kabına dik olacak şekilde aralıklı yerleştiriyoruz. Pastırmalı sarmaların kenarlarına da etli harcı boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tezgah un serpiyoruz. Üzerine milföy hamurlarını alıyoruz. İkili milföy hamurlarını alt alta diziyoruz. Milföylerin uçları birbirinin üzerine gelecek şekilde diziyoruz.

Uç kısımlarını parmaklarımızla hafiften bastırarak birleştiriyoruz. Oval fırın kabı büyüklüğünde milföyü hazırlıyoruz. Sizde fırın kabınızın büyüklüğünde milföy hamurlarını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Hazırladığımız milföy hamurundan kapağı fırın kabının üzerine dikkatlice kapatıyoruz. Kenarlarını içe doğru indiriyoruz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, milföylerin üzerine çok bastırmıyoruz. Eğer milföylerin üzerine çok bastırır veya inceltirsek, milföylerin katları pişerken açılmayacak ve kabarmayacaktır. Hazırladığımız yemeğimizi önceden ısıtılmış 175 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

İlk fırına verirken yumurta sarısı sürmüyoruz. İlk önce kendi renginde kızarmasını bekliyoruz. Daha sonra pişmesine yakın fırın kabını fırından çıkartıp, üzerine yumurta sarısı sürüyoruz. Tekrar fırına veriyoruz. Milföylerin üzeri kızarana kadar pişiriyoruz. Yemeğimiz yaklaşık olarak 20-25 dakikada pişecektir.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

hamurlu kavurma tarifi, oktay usta hamurlu kavurma tarifi, pratik hamurlu kavurma tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, özel tarifler, yemek oyunları, etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, mantarlı kekikli balık kavurması, dana kavurma tarifi, dana eti kavurma tarifi, kavurma tarifi oktay usta, kuzu kavurma tarifi, kurban kavurma tarifi, ardanın mutfağı hangi kanalda, çoban kavurma tarifi, kavurma nasıl yapılır, saç kavurma tarifi, dana kavurma tarifi, kavurma tarifleri, sebzeli saç kavurma, kavurma nasıl pişirilir, yemek sepeti, ardanın mutfağı ne zaman, saç kavurma nasıl yapılır, kavurma tarifi, kavurma nasıl saklanır, çoban kavurma nasıl yapılır, salatalı kavurmalı pilav, kavurma nasıl yapılır oktay usta, arda türkmen nerede, aperatif yemek tarifleri, mantarlı sote, börek tarifleri, tavuklu börek, etli değişik yemek tarifleri, özel tarifler, değişik yemek tarifleri, kurban kavurması, mezeler, salatalar, sebze yemekleri milföy böreği, sizden gelen tarifler, ana yemek tarifleri, balık yemekleri,kolay çorbalar, yöresel lezzetler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker