Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Reçel Tarifleri
Çilekleri orta boy olarak alıp, saplarını ayıklıyoruz. İyice yıkıyoruz. Daha sonrasında geniş bir tencereye çilekleri alıyoruz.

Üzerine şekeri gezdirerek döküyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. 2 adet limonun suyunu sıkıyoruz. 
Pratik Çilek Reçeli Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2,5 Kilogram Toz Şeker
2 Kilogram Çilek
2 Adet Limon

 
Hazırlanışı:
 

Çilekleri orta boy olarak alıp, saplarını ayıklıyoruz. İyice yıkıyoruz. Daha sonrasında geniş bir tencereye çilekleri alıyoruz.

Üzerine şekeri gezdirerek döküyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. 2 adet limonun suyunu sıkıyoruz. Çilek kaynamaya başlayıp, kıvamı koyulaşmaya başladıktan sonra sıktığımız 2 limonun suyunu tencereye döküyoruz.

Yavaşça karıştırıyoruz. Limon suyunu ilave ettikten sonra 10 – 15 dakika kadar kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. İsterseniz sizde istediğiniz kıvam olana kadar kaynatabilirsiniz.

Yoğunluğuna siz karar veriyorsunuz. Daha sonra çilek reçellerini kavanozlara doldurarak kullanıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik çilek reçeli tarifi, oktay usta pratik çilek reçeli tarifi, yemek oyunları, kolay ve pratik çilek reçeli tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, reçel tarifleri, çilek reçeli nasıl yapılır oktay usta, çilek reçelinin yapılışı, havuç reçeli, kayısı reçeli nasıl yapılır, şeftali reçeli nasıl yapılır, vişne reçeli nasıl yapılır, yemek sepeti, çilek reçeli nasıl yapılır oktay usta video, ev yapımı çilek reçeli, oktay ustadan çilek reçeli tarifi, çilek reçeli tarifi oktay usta, çilek reçeli tarifi resimli, çilek reçelinin yapılışı, kayısı reçeli tarifi, çilek reçeli tarifi video, ayva reçeli, kayısı reçeli, portakal reçeli tarifi, erik reçel tarifi, tatlı tarifleri, reçelli kurabiye tarifleri, marmelat nasıl yapılır, erik marmelatı, kolay reçel tarifi, reçel tarifi çilek, reçel tarifi vişne, reçelli pay tarifi, reçel tarifi şeftali, çilek reçeli tarifi, reçel çeşitleri, özel tarifler, kahvaltı tarifleri, oktay usta ve değişik yemek tarifleri, patlıcan reçel yapımı, domates reçeli, reçel tarifleri, reçeller, şeftali reçeli, marmelatlı çörek tarifi, erik reçeli, reçel yapımı, oktay usta reçel çeşitleri, hamur işi tarifleri, reçelli açma tarifi, çikolatalı açma tarifi, pasta tarifleri, soğuk tatlılar, tiramisu nasıl yapılır, sütlü tatlılar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker