Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Üzerine irmiği, toz şekerini, nişastayı ve Hindistan cevizini boşaltıyoruz.
Çikolata Çizgili Kayısılı Tatlı Tarifi

Kremanın kıvamı koyulaşıp, göz göz olunca üzerine limon kabuğu rendesini ekliyoruz. 
Çikolata Çizgili Kayısılı Tatlı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Su Bardağı Süt
1 Su Bardağı Hindistan Cevizi
1 Su Bardağı Toz Şeker
6 Yemek Kaşığı İrmik
1 Yemek Kaşığı Nişasta
1 Adet Limon Kabuğu Rendesi
Üzeri İçin:
10 Adet Kayısı
1 Yemek Kaşığı Nişasta
2 Yemek Kaşığı Toz Şeker
1 Su Bardağı Su
Çikolata Sos

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Üzerine irmiği, toz şekerini, nişastayı ve Hindistan cevizini boşaltıyoruz. Ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişirmeye başlıyoruz.

Kremanın kıvamı koyulaşıp, göz göz olunca üzerine limon kabuğu rendesini ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Bir taşım daha kaynaştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Tatlımızı tart kalıbında hazırlıyoruz. Eğer tart kalıbınız yoksa, sizde kenarları çukur olan, ortası hafif yüksekte kalan bir kalıp kullanabilirsiniz.

Kalıbın içini önce ıslatıyoruz. Daha sonra fırça ile sıvıyağ sürüyoruz. Ardından hazırladığımız kremayı kalıba boşaltıyoruz. Üzerini düzleştirip, soğumaya bırakıyoruz. Diğer taraftan tatlımızın kayısılı sosu hazırlamaya başlıyoruz. Kayısıların çekirdeklerin çıkartıp, doğrayıcıya alıyoruz. Püre haline getiriyoruz. Püre haline gelen kayısıları küçük bir tencereye alıyoruz.

Üzerine toz şekerini ekliyoruz. Nişastayı ve suyu da ekleyip, ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak sosu pişiriyoruz. Sosun kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Soğuyan tatlımızı düz bir servis tabağına ters çeviriyoruz.

Böylece tatlının ortası çukur oluyor. Ortasındaki boşluğa pişirdiğimiz kayısılı sosu döküyoruz. Yayıyoruz. Son olarak üzerine çikolata sosu çizgi çizgi sıkıyoruz. Tatlımızı buzdolabında yarım saat kadar beklettikten sonra dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çikolata çizgili kayısılı tatlı tarifi, oktay usta çikolata çizgili kayısılı tatlı, pratik kayısılı tatlı tarifi, kolay kayısılı tatlı tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, arzu yanardağ kimdir, arzu yanardağ nerede, arzu yanardağ kiminle, kayısılı irmik tatlısı, oktay usta ve arzu yanardağ, kayısılı tatlı tarifleri, kayısılı muhallebi, kayısılı pasta, kayısılı kurabiye, taze kayısılı tatlı, kuru kayısılı tatlı, kuru kayısılı tatlı tarifleri, tarçınlı kayısılı tatlı tarifi, incirli kayısılı bisküvi pastası, çikolatalı tatlı tarifleri, çikolatalı pasta oyunu, çikolatalı tatlı tarifi, çikolatalı tatlı tarifleri resimli, çikolatalı tatlı çeşitleri, çikolatalı pasta, çikolatalı çikolata, çikolatalı kurabiye, kayısılı tatlı yapılışı, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, bademli kayısılı turta tarifi, çorba tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker