close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Osmanlı Lezzetleri


Geniş ve yayvan bir tencereye etleri alıyoruz. Üzerine tereyağını ekleyip, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.
Kubuni Pilavı Tarifi

Soğanı küp küp doğrayıp, tencereye alıyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra üzerine kuş üzümünü, sarı üzümü ve siyah üzümü de ekliyoruz. 
Kubuni Pilavı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

200 Gram Kuşbaşı Kuzu Eti
2,5 Su Bardağı Pirinç
2 Yemek Kaşığı Kuş Üzümü
2 Yemek Kaşığı Kuru Sarı Üzüm
2 Yemek Kaşığı Kuru Siyah Üzüm
1 Çay Bardağı Badem
1 Tatlı Kaşığı Tarçın
2 Yemek Kaşığı Dolmalık Fıstık
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
4 Adet Kakule
1 Çay Kaşığı Yenibahar
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Adet Soğan
Et Suyu
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir tencereye etleri alıyoruz. Üzerine tereyağını ekleyip, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Etler kavrulduktan sonra üzerine badem ve dolmalık fıstığı ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Soğanı küp küp doğrayıp, tencereye alıyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra üzerine kuş üzümünü, sarı üzümü ve siyah üzümü de ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Tarçını serpiyoruz. Karabiber, tuz ve Yenibaharı serpiyoruz. Kakuleyi de ekledikten sonra üzerine biraz et suyu ve sıcak su ekliyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak etleri pişmeye bırakıyoruz. Etler suyunu çektikten sonra yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri Etlerin bulunduğu tencereye boşaltıyoruz. Karıştırmıyoruz. Pilavın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Pilavımız piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Pilav ilk sıcaklığını çektikten sonra düz bir servis tabağına ters çevirerek servis ediyoruz. Eğer isterseniz pilavın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra karıştırarak da ikram edebilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kubuni pilavı tarifi, oktay usta kubuni pilavı, pratik kubuni pilavı tarifi, kolay kubuni pilavı tarifi, kubuni pilavı yapılışı, osmanlı çeşidiye pilavı, osmanlı yemek tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, osmanlı saray yemekleri, resimli osmanlı yemekleri, osmanlı yemekleri yemek tarifleri, osmanlı mutfağı, et yemekleri, etli pilav tarifleri, nohutlu pilav tarifi, sehriyeli pilav tarifi, pilav tarifi tereyagli, bademli pilav tarifi, osmanlı mutfağı tarifleri, tavuklu pilav tarifi, sebzeli pilav tarifi, misirli pilav tarifi, arzu yanardağ kimdir, arzu yanardağ kiminle, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kek tarifleri, osmanlı çorbası tarifi, kurabiye tarifleri, çorba tarifleri, tatlı tarifleri, osmanlı kubuni pilavı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker