Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri
Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
Zeytinyağlı Fesleğenli Patlıcan Tarifi

Köy biberlerinin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. 
Zeytinyağlı Fesleğenli Patlıcan Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Patlıcan
2 Adet Domates
2 Diş Sarımsak
2 Adet Soğan
1 Tutam Fesleğen
4 Adet Köy Biberi
Tuz
Zeytinyağı
Şeker

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Patlıcanların da kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Köy biberlerinin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsakları alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra biberleri ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Daha sonra domatesleri alıyoruz. Domatesler suyunu bıraktıktan sonra patlıcanları ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Şeker ve tuz serpiyoruz. Az sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Fesleğenleri ince kıyıp, yemeğin pişmesine yakın tencereye ilave ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı fesleğenli patlıcan tarifi, oktay usta zeytinyağlı fesleğenli patlıcan, pratik zeytinyağlı patlıcan, kolay zeytinyağlı patlıcan, yemek sepeti, yemek oyunları, zeytinyağlı patlıcan yapılışı, hüseyin köroğlu nerede, zeytinyağlı kuru patlıcan yemeği, hüseyin Köroğlu ve Ümit aktaş, oktay usta ve hüseyin Köroğlu, ümit aktaş ve oktay usta, hüseyin köroğlu kiminle, ümit aktaş kiminle, ümit aktaş nerede, zeytinyağlı patlıcan yemeği, zeytinyağlı patlıcan dolması, zeytinyağlı patlıcan tarifi, zeytinyağlı pırasa, patlıcan yemekleri, imam bayıldı, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı soslu kuru patlıcan, kek tarifleri, pasta tarifleri, börek tarifleri, kurabiye tarifleri, çorba tarifleri, tatlı tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, sebze yemeği tarifleri, zeytinyağlı patlıcan yemeği tarifi, zeytinyağlı patlıcan dolması tarifi, zeytinyağlı biber ve patlıcan dolması, zeytinyağlı balık görünümlü patlıcan tarifi, kadın zeytinyağlı patlıcan tarifi, zeytinyagli patlican dolmasi yemek tarifi, zeytinyagli elma dolmasi yemek tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker