Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Aperatif Yemek Tarifleri


Soğanları küp küp kesiyoruz. Çiğ köfteyi rahatlıkla yoğurabileceğimiz tepsiye soğanları alıyoruz. Üzerine isotu boşaltıyoruz.
Yumurtalı Çiğ Köfte Tarifi

Bir müddet soğan, salça ve isotu yoğurduktan sonra bulguru ilave ediyoruz. Yoğurmaya devam ediyoruz. 
Yumurtalı Çiğ Köfte Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Kg. İnce Bulgur
150 Gram Tereyağı
250 Gram İsot
7 Adet Yumurta
1 Çorba Kaşığı Salça
2 Adet Kuru Soğan
Maydanoz
Yeşil Soğan
Kıvırcık
Taze Nane
Tuz
Karabiber

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları küp küp kesiyoruz. Çiğ köfteyi rahatlıkla yoğurabileceğimiz tepsiye soğanları alıyoruz. Üzerine isotu boşaltıyoruz. Salçayı da ekledikten sonra elimizle yoğurmaya başlıyoruz.

Bir müddet soğan, salça ve isotu yoğurduktan sonra bulguru ilave ediyoruz. Yoğurmaya devam ediyoruz. Üzerine biraz buz ilave edip yoğurmaya devam ediyoruz. Ayrı bir tarafta genişçe bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine yumurtaları tek tek kırıyoruz.

Tahta kaşıkla karıştırarak yumurtaları pişiriyoruz. Yumurtalar piştikten sonra ocağın altını kapatıp soğumaya bırakıyoruz. Diğer taraftan maydanozu, yeşil soğanı ve taze naneyi ince ince doğruyoruz. Yumurtalar ilk sıcaklığı çıktıktan sonra çiğ köfte karışımının üzerine tepsiye alıyoruz.

Yoğurmaya devam ediyoruz. Malzemeleri bir müddet yumurtayla birlikte yoğurduktan sonra yeşillikleri ilave ediyoruz. Tuz ve karabiber ilave ediyoruz. Tekrardan tüm malzemeyi harmanlayarak yoğuruyoruz. Burada dikkat edilecek nokta çiğ köfte hazırladığımız için tüm malzemelerin yoğurarak iyice özdeşleştirmemiz gerekmektedir.

Daha sonra servis tabağımıza kıvırcık yapraklarını döşüyoruz. Hazırladığımız çiğ köfteden parça parça koparıp elimizle şekil vererek kıvırcıkların üzerine diziyoruz. Servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yumurtalı çiğ köfte tarifi, oktay usta yumurtalı çiğ köfte tarifi, pratik yumurtalı çiğ köfte tarifi, kolay yumurtalı çiğ köfte tarifi, çiğ köfte şanlıurfa mutfağı, resimli yumurtalı çiğ köfte tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, etsiz yumurtalı çiğ köfte tarifi, çiğ köfte tarifi, yumurtalı köfte, yumurtalı kısır, patatesli çiğ köfte, içli köfte, yumurtalı çiğ köfte nasıl yapılır, yumurtalı çiğ köfte yapılış, etsiz çiğ köfte tarifi, çiğ köfte tarifi oktay usta, cig kofte tarifi, etsiz çiğ köfte nasıl yapılır, etli çiğ köfte nasıl yapılır, etsiz cig kofte tarifi, cig kofte tarifi oktay usta, etsiz çiğ köfte tarifi oktay usta, etsiz isotlu çiğ köfte tarifi, kek tarifleri, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, salata tarifleri, aperatif yemek tarifleri, çorba tarifleri, oktay usta yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Aperatif Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker