close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Ülkelere Göre Yemek Tarifleri > Yunan Yemek Tarifleri


Patatesin ve kabağın kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz.
Çiporta Tarifi

Üzerine doğradığımız soğanları alıp, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız patates ve kabakları alıyoruz. 
Çiporta Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Kabak
1 Adet Soğan
1 Adet Patates
Yarım Kilogram Semizotu
Yarım Kilogram Rezene
250 Gram Diken Ucu
1 Bağ Radika
250 Gram Bambul
1 Tutam Fesleğen
1 Demet Kuzu Kulağı
1 Tutam Taze Nane
3 Adet Domates
Karabiber
Tuz
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Patatesin ve kabağın kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine doğradığımız soğanları alıp, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız patates ve kabakları alıyoruz. Kavuruyoruz. Semizotunu, kuzu kulağını, diken ucunu, radikayı doğruyoruz.

Sebzeler de kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız yeşillikleri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Rezeneyi, bambulu, fesleğeni ve taze naneyi de doğrayıp, tencereye ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Yeşillikler de kavrulduktan sonra üzerine domatesleri ilave ediyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Karıştırıyoruz. Yemeğimize hiç su eklemeden, tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çiporta tarifi, oktay usta çiporta tarifi, çiporta oktay usta, pratik çiporta tarifi, kolay çiporta tarifi, çiporta yapılışı, girit böreği tarifi, çiporta nasıl yapılır, girit mutfağı, girit yemek tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, nilgün tatlı kimdir, nilgün tatlı nerede, nilgün tatlı kiminle, oktay usta ve nilgün tatlı, kabak içince sebzeli graten tarifi, aperatif yemek tarifleri, girit usülü çiporta, çiporta yemeği, çiporta resimli tarifi, kek tarifleri, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, tatlı tarifleri, yöresel yemek tarifleri, çorba tarifleri, salata tarifleri, meze tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kekikli yemek tarifleri, kure.tv, yunan mutfağı, yunan yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker