Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Soğanları yarım ay şeklinde ince ince söğüşlük doğruyoruz. Kabakları iyice yıkıyoruz.
Zeytinyağlı Kabak Bahçesi Tarifi

Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Kırmızı biberlerin bir kısmını parmak şeklinde, bir kısmını da küp küp doğruyoruz. 
Zeytinyağlı Kabak Bahçesi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
5 Adet Kabak
3 Adet Domates
3 Adet Kırmızı Biber
2 Adet Havuç
1 Su Bardağı Bezelye
4 Adet Küp Şeker
1 Tutam Dereotu
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları yarım ay şeklinde ince ince söğüşlük doğruyoruz. Kabakları iyice yıkıyoruz. Alt ve üst kısmını kesip, parmak şeklinde doğruyoruz.

Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Kırmızı biberlerin bir kısmını parmak şeklinde, bir kısmını da küp küp doğruyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, minik küpler şeklinde doğruyoruz. Havucun da kabuklarını soyup, parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Daha sonra tencerenin orta kısmını boş bırakarak, tencerenin kenar kısmına parmak şeklindeki kabakları düzgünce diziyoruz.

Kabakların üzerine havuçları diziyoruz. Havuçların üzerine kırmızı biberleri diziyoruz. Küp küp doğradığımız kırmızı biberleri ortada bıraktığımız boşluğa yerleştiriyoruz. Üzerine biraz domates serpiştiriyoruz. Kalan domatesleri de kabakları dizdiğimiz kenar kısımlarına döşüyoruz.

Ortadaki domateslerin üzerine bezelyeleri alıyoruz. Böylece yemeğimiz çiçek şeklinde olacaktır. Yemeğimizi tekrar ocağa alıyoruz. Tuz serpiyoruz. Küp şekerleri de aralara yerleştiriyoruz. Yemeğimizi pişirirken uzun vaktimiz varsa, kısık ateşte hiç su koymadan pişmeye bırakıyoruz.

Eğer vaktiniz kısıtlıysa, yemeğimizi biraz su ekliyoruz. Normal ateşte pişmeye bırakıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken, yemeğimizin buharla lezzetli pişmesi için yağlı kağıdı, tencerenin ağzına göre yuvarlak kesiyoruz.

Yuvarlak kestiğimiz yağlı kağıdın ortasından küçük bir delik açıyoruz. Yemeğin üzerine yağlı kağıdı kapatıyoruz. Daha sonra tencerenin kapağını kapatarak pişemeye bırakıyoruz. Yemeğimiz piştikten sonra, üzerine ince kıyılmış dereotu serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı kabak bahçesi tarifi, oktay usta zeytinyağlı kabak bahçesi tarifi, pratik zeytinyağlı kabak bahçesi tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, gamze özçelik kimdir, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı havuç tarifi, sebze yemekleri, dolma tarifleri, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, zeytinyağlı kabak yemekleri, kabak mücveri, fırında kabak yemekleri, kabak yemekleri yemek tarifi, kabak yemekleri oktay usta, kabak dolması, gamze özçelik nerede, oktay usta, kıymalı kabak yemekleri, zeytinyağlı lahana sarma, fırında kabak yemekleri oktay usta, fırında beşamel soslu kabak, fırında kabak mücver, fırında kabak tarifi, kabak graten, patlıcan yemekleri, kabak mücveri, fırında kabak yemek tarifleri, mücver tarifleri, değişik yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, zeytinyağlı ebegümeci tarifi, aperatif yemek tarifleri, özel tarifler, gamze özçelik ve yeni albümü, zeytinyağlı yemekler tarifleri, zeytinyağlı hamur işleri, egenin zeytinyağlı yemekleri, oktay usta ve leziz zeytinyağlılar, zeytinyağlı tarifler, zeytinyağlı yemekler, yemek sepeti oktay usta ve gamze özçelik, gamze özçelik ve konserleri, kabak kızartması

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker