Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Güveci boş olarak ocağa alıyoruz. Kuzu kaburgayı iri parçalara bölüyoruz. Doğradığımız etleri güvece alıyoruz.
Kaburgalı Patlıcan Güveç Tarifi

Karıştırarak soteliyoruz. Kuzu kaburganın kendi yağı olduğu içim, sıvıyağ veya tereyağ koymuyoruz. 
Kaburgalı Patlıcan Güveç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
1 Kilogram Kuzu Kaburga
3 Adet Domates
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
4 Adet Yeşil Biber
5 Adet Patlıcan
2 Adet Kırmızı Biber
4 Diş Sarımsak
Tane Karabiber
3 Dal Biberiye
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Güveci boş olarak ocağa alıyoruz. Kuzu kaburgayı iri parçalara bölüyoruz. Doğradığımız etleri güvece alıyoruz.

Karıştırarak soteliyoruz. Kuzu kaburganın kendi yağı olduğu içim, sıvıyağ veya tereyağ koymuyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İri küpler halinde doğruyoruz.

Domatesi de iri küpler halinde doğruyoruz. Patlıcanların kabuklarını soyuyoruz. İri iri doğruyoruz. Etler iyice kavrulduktan sonra üzerine soğan ve sarımsağı ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Ayrı bir tarafta bir kaseye salçayı alıyoruz.

Üzerine 1 çay bardağı su ekleyip, karıştırarak kıvamını ayarlıyoruz. Soğan ve sarımsak pembeleştikten sonra üzerine salçalı suyu boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Ardından biberleri ekliyoruz. Karıştırarak kavurmaya devam ediyoruz.

Biberler de kavrulduktan sonra patlıcanları ekliyoruz. Karıştırmıyoruz. Üzerine domatesleri de yerleştiriyoruz. Aralara biberiye yapraklarını ve tane karabiberi serpiştiriyoruz. Güvecin üzerine ilk önce yağlı kağıt kapatıyoruz.

Son olarak da alüminyum folyo kapatıyoruz. Güveci ilk önce ortak ateşte yaklaşık olarak 1 saat pişiriyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirmeye devam ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kaburgalı patlıcan güveç tarifi, oktay usta kaburgalı patlıcan güveç tarifi, kaburgalı patlıcan güveç tarifi oktay usta, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, etli güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi, fırında güveç tarifi, mantar güveç tarifi, dana güveç tarifi, gökmen kimdir, et güveç tarifi, tavuklu güveç tarifi, güveç tarifi resimli, güveç tarifi oktay usta, fırında etli güveç tarifi, fırında güveç tarifi oktay usta, taş fırında güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi, fırında güveç türlü, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, patatesli hindi güveci, kolay çorbalar, salatalar, mezeler, gökmen nerede, güveç nasıl yapılır, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, kebap tarifleri, güveç nasıl yapılır, yemek sepeti, fırında et yemekleri, oktay usta, gökmen ve yeni albümü, patlıcan güveç tarifi oktay usta, bamyalı sebze güveç tarifi, etli patlıcan güveç, patlıcan güveç nasıl yapılır, güveçte patlıcan yemekleri, güveçte patlıcan nasıl yapılır, patlıcan yemekleri, gökmen ve son albümü,oktay usta ve sebze yemeği tarifleri, patlıcan güveç oktay usta, patlıcan musakka, karides güveç nasıl yapılır, özel tarifler, sebze yemeği tarifleri, güveç yemeği nasıl yapılır, tavuk güveç nasıl yapılır, gökmen kiminle, mantar güveç nasıl yapılır

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker