Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Geniş bir tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine sütü de boşaltıyoruz. Ocağa alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.
Sütlü Cevizli Un Helvası Tarifi

Ayrı bir tarafta geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını ve sıvıyağını alıyoruz. 
Sütlü Cevizli Un Helvası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

150 Gram Tereyağı
5 Su Bardağı Un
2 Su Bardağı Ceviz
1 Çay Bardağı Sıvıyağ
Şerbeti İçin:
3 Su Bardağı Süt
4 Su Bardağı Toz Şeker
2 Su Bardağı Su

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine sütü de boşaltıyoruz. Ocağa alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Su ve süt kaynadıktan sonra üzerine şekeri boşaltıyoruz. Kısık ateşte kaynatıyoruz. Ayrı bir tarafta geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını ve sıvıyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ilave edip, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Unun rengi iyice sarardıktan sonra üzerine cevizleri ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Cevizlerin rengi de değiştikten sonra üzerine kaynamakta olan şerbeti döküyoruz. Bu arada dikkat edilmesi gereken nokta; şerbeti tencereye döktükten sonra helvadan çok buhar çıkacağı için, yüzümüzü tencereye getirmeden karıştırıyoruz.

Hemen tencerenin kapağını kapatıyoruz. Ocağın altını kısık ateşe düşürüyoruz. Helvanın buharı azalmaya başlayınca, iyice karıştırıp, ocağın altını kapatıyoruz. Dinlenmeye bırakıyoruz.

Helvanın sıcaklığı çıktıktan sonra şekil vererek servise hazırlıyoruz. İsterseniz helvanın şekeri az gelirse, helvanın sıcaklığıyla şeker ekleyip, karıştırabilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sütlü cevizli un helvası tarifi, oktay usta sütlü cevizli un helvası tarifi, sütlü cevizli un helvası tarifi oktay usta, resimli helva tarifi, gökmen kimdir, yemek oyunları, tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, tatlılar, soğuk tatlılar, bayburtun meşhur helvası, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, özel tarifler, parti tarifleri, doğum günü tarifleri, kolay un helvası, un helvası yapılışı, sütlü un helvası, un helvası tarifi, pekmezli un helvası, irmik helvası, un helvası oktay usta, sütsüz un helvası, gökmen nerede, türkçe olimpiyatları, pratik dil peynirli irmik helvası, irmik helvası oktay usta, irmik helvası nasıl yapılır, sütlü irmik helvası, irmik tatlısı, revani, dondurmalı irmik helvası, un helvası, peynirli irmik helvası, gökmen ve konserleri, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, salatalar, mezeler, kurabiyeler, kek tarifleri, meyveli pasta, cevizli pasta, cevizli kurabiye, irmikli pasta, çilekli kek tarifi, dondurmalı irmik helvası, gökmen ve yeni albümü, yemek sepeti, sütlü tatlılar muhallebi, etimek tatlısı, tavuk göğsü, sütlü tatlılar tavuk göğsü, oktay usta, sütlü tatlılar sütlaç, sütlü tatlılar tarifi, oktay usta ve tatlı tarifleri, kolay sütlü tatlılar, özel gün yemek tarifleri, içecekler, soğuk tatlı ve oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker