close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Kuzu gerdanı bir tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.
Buğdaylı Kuzu Gerdan Tarifi

Ayrı bir tarafta buğdayı yıkıyoruz. Ayrı bir geniş kaseye buğdayları alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup, 2 saat kadar bekletiyoruz. 
Buğdaylı Kuzu Gerdan Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
800 Gram Kuzu Gerdan
1 Adet Kırmızı Biber
2 Su Bardağı Buğday
3 Adet Domates
2 Adet Yeşil Biber
Karabiber
Tuz
Su
Üzeri İçin:
1 Tutam Taze Kekik

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu gerdanı bir tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Gerdan eti haşlandıktan sonra suyunu süzüp, eti bir tabağa alıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta buğdayı yıkıyoruz. Ayrı bir geniş kaseye buğdayları alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup, 2 saat kadar bekletiyoruz. Buğdayları 2 saat beklettikten sonra suyunu süzüp, bir tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.

Buğdaylar bekletildiğinde şişmeye başladığı için, kolay haşlanacaktır. Bu arada kuzu gerdan eti soğuyunca kemiklerinden ayırıp, diziyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz. Kırmızı ve yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, minik küpler halinde doğruyoruz.

Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine soğan ve biberleri alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Sebzeler kavrulduktan sonra üzerine domatesi ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Bu arada tereyağını da ilave ediyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Domatesler suyunu bıraktıktan sonra üzerine didiklediğimiz kuzu gerdan etini ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Karıştırıyoruz. Etler ve sebzeler piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Geniş servis tabağımıza ilk önce haşlanan buğdayları boşaltıp, yayıyoruz. Buğdayların ortasına da pişen et soteyi boşaltıyoruz. Yemeğimizin üzerine kekik yaprakları serpiştirip, sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

buğdaylı kuzu gerdan tarifi, oktay usta buğdaylı kuzu gerdan tarifi, pratik buğdaylı kuzu gerdan tarifi, küre tv, buğdaylı salata tarifleri, buğdaylı salata yemek tarifi, yemek tarifleri salata, canan karatay kimdir, kuzu gerdan haşlaması, buğday yemek tarifleri, buğdaylı çorba tarifleri, buğdaylı salata tarif, buğdaylı tarifler, diyet yemekleri, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, canan karatay nerede, etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, ana yemek tarifleri, yemek sepeti, kuzu gerdan kebap tarifi, fırında pilavlı kuzu gerdan, aperatif yemek tarifleri, salatalar, mezeler, içecekler, tavuklu yemek tarifleri, diyet salatalar, canan karatay kiminle, oktay usta ve canan karatay, canan karatay diyet yemekleri, diyet tatlı tarifleri, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, etli sulu yemek tarifleri, dana etli yemek tarifleri, etli yemek tarifleri resimli, oktay ustanın etli yemek tarifleri, kuzu gerdanlı patatesli güveç, etli yemek tarifleri oktay usta, oktay usta yemek tarifleri, kuzu etli yemek tarifleri, tavuk etli yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker