Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Ebegümecini iyice yıkayıp, doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
Zeytinyağlı Ebegümeci Tarifi

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Geniş ve yayvan tencereye zeytinyağını döküyoruz. 
Zeytinyağlı Ebegümeci Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Demet Ebegümeci
2 Adet Domates
4 Diş Sarımsak
Yarım Kahve Fincanı Zeytinyağı
Yarım Kahve Fincanı Bulgur
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Ebegümecini iyice yıkayıp, doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Geniş ve yayvan tencereye zeytinyağını döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ekleyip, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız ebegümeci otunu ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Ebegümecini de bir müddet kavurduktan sonra üzerine domatesleri ekliyoruz. Karıştırmıyoruz.

Üzerine bulguru da gezdirerek döküyoruz. Yemeğimiz çok sulu olmayacak fakat gene de biraz sıcak su ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı ebegümeci tarifi, sizden gelen zeytinyağlı ebegümeci tarifi, pratik zeytinyağlı ebegümeci tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, ebegümeci faydaları, ebegümeci çayı, bulgurlu ebegümeci sarması, ebegümeci yemeği, ebegümeci faydaları ve yararları, ebegümeci zararları, ebegümeci nedir, ebegümeci türküsü, çoban çökerten, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, değişik tarifler, yemek sepeti oktay usta ve değişik yemek tarifleri, zeytinyağlı yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri ve oktay usta, pazı sarması, pazı yemeği, ebegümeci yemeği yapılışı, ebegümeci faydaları, ebegümeci yemeği nasıl yapılır, ebegümeci yemeği tarifi, ebegümeci yemeği yemek, ebegümeci yemeği yemekleri, ebegümeci nasıl pişirilir, özel tarifler, yumurtalı ısırgan tarifi, etli ebegümeci nasıl yapılır, ebegümeci tarifleri nasıl yapılır, ebegümeci çayı nasıl yapılır, ebegümeci yemeği nedir, etli ebegümeci nasil yapilir, ebegümeci yemekleri, dolma tarifleri, zeytinyağlı kereviz tarifleri, zeytinyağlı pırasa tarifleri, meze tarifleri, oktay usta ve leziz zeytinyağlı tarifler, yemek tarifleri, salata tarifleri, zeytinyağlı yemekleri, pratik yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker