Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Parti Tarifleri


Geniş bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine çikolataları parçalayarak ilave ediyoruz.
Çikolatalı Kozalak Tatlısı Tarifi

Ayrı bir tarafta geniş bir kaseye pirinç patlaklarını boşaltıyoruz. Üzerine ocakta hazırladığımız çikolatalı karışımı boşaltıyoruz. 
Çikolatalı Kozalak Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gram Pirinç Patlağı
4 Paket Çikolata (80 Gram)
2 Yemek Kaşığı Bal
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Üzeri İçin:
Pudra Şekeri

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine çikolataları parçalayarak ilave ediyoruz. Çikolatalar da eridikten sonra balı ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Ayrı bir tarafta geniş bir kaseye pirinç patlaklarını boşaltıyoruz. Üzerine ocakta hazırladığımız çikolatalı karışımı boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Tatlımıza şekil verirken limon sıkacağının arka kısmını kullanıyoruz. Limon sıkacağının arka kısmına çikolatalı pirinç patlağından dolduruyoruz.

Daha sonra düz servis tabağımıza ters çeviriyoruz. Tüm karışım bitene kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz. Daha sonra tatlımızın üzerine pudra şekeri serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çikolatalı kozalak tatlısı tarifi, pratik kozalak tatlısı tarifi, kolay kozalak tatlısı tarifi, yemek sepeti, pirinç patlaklı kozalak pasta, yemek oyunları, sizden gelen tarifler, sizden gelen tatlı tarifleri, kozalak tatlısı yapılışı, kozalak tatlısı tarifi, kozalak tatlısı nasıl yapılır, kozalak tatlısı resimli tarifi, kozalak tatlısı oktay usta, kozalak tatlısı tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, kozalak tatlısı metro, kozalak kurabiye, kozalak pasta, tatlı tarifleri, kozalak pastası, kozalak tatlısı yemek tarifi, kozalak tatlısı tarifleri, elmalı muzlu çikolatalı tatlı tarifi, kozalak tatlısı resimli, kozalak pasta, bitter çikolatalı kozalak, kozalak pasta tarifi, kolay kozalak pastası, kozalak pastası tarifleri, kozalak kurabiye, çam kozalağı pastası, kozalak pasta, kozalak pasta tarifi, kozalak pastası tarifi, kek tarifleri, pasta tarifleri, kozalak kurabiye tarifi, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker