Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Soğuk Tatlı Tarifleri


1 paket bitter çikolatayı bir kaseye alıyoruz. Ocakta kaynayan bir tencerenin üzerine kaseyi yerleştiriyoruz.
Çikolata Soslu Ve Dondurmalı Kek Tarifi

Buhar üzerinde benmari usulü çikolatayı eritiyoruz. Hazır pasta kekinin üzerine su bardağını yerleştirerek daireler kesiyoruz. 
Çikolata Soslu Ve Dondurmalı Kek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Hazır Kakaolu Pasta Keki
1 Paket Bitter Çikolata
3 Çeşit Dondurma
Hindistan Cevizi
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 

1 paket bitter çikolatayı bir kaseye alıyoruz. Ocakta kaynayan bir tencerenin üzerine kaseyi yerleştiriyoruz.

Buhar üzerinde benmari usulü çikolatayı eritiyoruz. Hazır pasta kekinin üzerine su bardağını yerleştirerek daireler kesiyoruz. Kestiğimiz daire kekleri servis tabağına diziyoruz. Tatlımızda 3 çeşit dondurma kullanıyoruz.

Siz de isteğinize göre dondurma çeşitlerinden kullanabilirsiniz. Düz bir tabağa yeşil fıstığı boşaltıyoruz. Ayrı bir tabağa hindistan cevizini boşaltıyoruz. 3 çeşit dondurmadan azar azar alıp, yuvarlıyoruz. Daha sonra dondurmaların bir kısmını yeşil fıstığa, bir kısmını da hindistan cevizine buluyoruz.

Dondurma toplarını keklerin üzerine yerleştiriyoruz. Hazırladığımız dondurmalı kekleri buzdolabında ikram edene kadar bekletiyoruz. Bu arada 1 paket bitter çikolatayı bir kaseye alıyoruz. Ocakta kaynayan bir tencerenin üzerine kaseyi yerleştiriyoruz.

Buhar üzerinde benmari usulü çikolatayı eritiyoruz. Kekleri ikram ederken, üzerine benmari usulü erittiğimiz çikolatadan gezdirerek döküyoruz. Servise hazırlıyoruz. Çok pratik ve sıcak havalarda enfes bir tatlı…

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çikolata soslu ve dondurmalı kek tarifi, oktay usta çikolata soslu ve dondurmalı kek tarifi, yemek oyunları, değişik yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, pratik çikolata soslu ve dondurmalı kek tarifi, kek pasta, pratik kek, kek tarifleri, kolay kek tarifleri, kurabiye tarifleri, tatlı tarifleri, sade kek tarifi, tarifler pasta, dondurmalı çikolatalı sufle, kolay kek tarifleri, sade kek tarifleri, kakaolu kek tarifleri, ıslak kek, kek tarifleri oktay usta, özel tarifler, kurabiye tarifleri, dondurma tarifleri, soğuk ttalı tarifleri, içecekler, şerbet tarifleri, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta, kolay kakaolu kek tarifleri, kakaolu sade kek tarifleri, pratik kakaolu kek tarifleri, kakaolu kek tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, dondurmalı tiramisu, ıslak kek tarifi, meyveli kek, çikolatalı kek, özel gün kek ve kurabiye tarifleri, parti tarifleri, doğum günü tarifleri, aperatif yemek tarifleri, kakaolu ıslak kek tarifleri, pasta tarifleri, kolay pasta tarifleri, yaş pasta tarifleri, pasta tarifleri tuzlu, kurabiye tarifleri,meyveli dondurmalı tel kadayıf tarifi, oktay usta, kuru pasta tarifleri, pasta tarifleri resimli, dondurmalı kek tarifleri, dondurmalı kek tarif, dondurmalı kek oyunu oyna, dondurmalı pasta, dondurmalı kek oyunları oyna, dondurmalı kek yapma oyunları, dondurmalı kek oyunu, oktay usta ve soğuk tatlı tarifleri, kek tarifleri, oktay usta pasta tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker