Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamurlu Tatlı Tarifleri


İlk önce şerbeti hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ekleyip, ocağa alıyoruz.
Pratik Tulumba Tatlısı Tarifi

Tencereye 1 dilim limonu da atıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. 
Pratik Tulumba Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Yumurta
1 Yemek Kaşığı İrmik
1 Yemek Kaşığı Nişasta
3 Su Bardağı Su
2,5 Su Bardağı Un
100 Gram Margarin
1 Yemek Kaşığı Pirinç Unu
Toz Şeker
Tuz
Şerbeti İçin:
3 Su Bardağı Su
5 Su Bardağı Toz Şeker
1 Dilim Limon

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce şerbeti hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ekleyip, ocağa alıyoruz.

Tencereye 1 dilim limonu da atıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Geniş bir tencereye suyu boşaltıyoruz. Tencereye margarini ilave ediyoruz. Üzerine çay kaşığının yarısı kadar tuz ve toz şeker ekliyoruz.

Unu da tencereye ilave ettikten sonra, tencereyi sonra ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Yaklaşık olarak 5 dakika pişiriyoruz. Ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Tenceredeki karışım ılıdıktan sonra üzerine yumurtaları tek tek kırıyoruz.

Ve bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Ardından üzerine nişastayı, irmiği ve pirinç ununu ilave ediyoruz. Bu karışımdan sonra yoğurmaya başlıyoruz. Geniş bir tavaya tulumbaları kızartmak için bolca sıvıyağ döküyoruz.

Yoğurduğumuz karışımı şanti torbasına dolduruyoruz. Tavadaki yağ soğukken şanti torbasından parmak uzunluğunda parçalar kopartıp, tavaya dikkatlice atıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta; tulumba tatlılarını yağ soğukken atıyoruz.

Tulumbaları alt üst çevirerek kızartıyoruz. Ilıyan şerbeti geniş bir kaseye boşaltıyoruz. Kızarttığımız tulumbaları ılıyan şerbete atıyoruz. Tulumbalar şerbeti çektikten sonra servis tabağımıza alıyoruz. Servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik tulumba tatlısı tarifi, oktay usta pratik tulumba tatlısı tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, değişik tatlı tarifleri, oktay usta tulumba tatlısı, tulumba tatlısı nasıl yapılır, halka tatlısı, tulumba tatlısı makinası, susamlı simit tatlısı, tulumba tatlısı tarifi, lokma tatlısı, oktay usta, tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, oktay usta ve tatlı tarifleri, soğuk tatlılar, sütlü tatlı tarifleri, resimli tatlı tarifleri kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, yemek tarifleri, oktay usta, tatlı tarifleri oktay usta, pratik tatlı tarifleri, kolay sütlü tatlı tarifleri, ballı çıtır parmak tatlısı, değişik pratik tatlılar, ramazan tatlı tarifleri, sahura ne hazırlayalım, kolay şerbetli tatlı tarifleri, resimli kolay tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, kolay tatlı tarifleri oktay usta, kolay pasta tarifleri, kolay yemek tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri oktay usta, adana halkası tarifi, video şerbetli tatlı tarifleri, şerbetli tatlılar, şerbetli tatlı yemek tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri yemek tarifi, şerbetli tatlı tarifleri resimli oktay usta, şerbetli tatlı tarifleri, hamur tatlıları tarifleri, milföy hamurundan tatlı tarifleri, hamurlu tatlılar, hamur tatlısı tarifleri, oktay usta ve hamurlu tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, hamur işi tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Hamurlu Tatlı Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker