close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Geniş bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu gerdan etlerini alıyoruz.
Fırında Kuzu Gerdanlı Pilav Tarifi

Etin rengi değişene kadar kavuruyoruz. Daha sonra üzerine defne yaprağını alıyoruz. 4-5 adet tane karabiberi ekliyoruz. 
Fırında Kuzu Gerdanlı Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Kuzu Gerdan Eti
1 Adet Soğan
4 Diş Sarımsak
Tane Karabiber
2 Adet Defne Yaprağı
Tuz
Pilavı İçin:
1 Adet Soğan
1,5 Su Bardağı Arpa Şehriye
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Tatlı Kaşığı Biber Salçası
2,5 Su Bardağı Pirinç
Sıvıyağ
Et Suyu
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu gerdan etlerini alıyoruz.

Etin rengi değişene kadar kavuruyoruz. Daha sonra üzerine defne yaprağını alıyoruz. 4-5 adet tane karabiberi ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Sarımsak ve soğanı da iri parçalar halinde tencereye alıyoruz.

Eti haşlanmaya bırakıyoruz. Et haşlandıktan sonra etleri ayrı bir tabağa alıyoruz. Suyunu da sebzelerden süzüyoruz. Suyunu pilav yaparken kullanacağız. Diğer taraftan pilavı hazırlamaya başlıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine arpa şehriyeleri ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Şehriyeler pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Biber ve domates salçasını ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Pirinçlerde kavrulduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Yuvarlak fırın tepsisine kavurduğumuz pilav karışımını boşaltıp, yayıyoruz. Haşladığımız etleri de pilav karışımının aralarına yerleştiriyoruz. Pilavın kıvamına göre de et suyunu ilave ediyoruz.

Daha sonra önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pilavı pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fırında kuzu gerdanlı pilav tarifi, oktay usta fırında kuzu gerdanlı pilav tarifi, resimli fırında kuzu gerdanlı pilav tarifi, yemek oyunları, kuzu gerdan yemek, kuzu gerdan fırında, fırında patatesli kuzu gerdan tarifi, kuzu gerdan haşlama tarifi, enginarlı pilav tarifi, kuzu gerdan haşlama, kuzu gerdan kapama, kuzu gerdan kebabı oktay usta kuzu gerdan kebabı, kuzu gerdan kebabı tarifleri, kuzu gerdan kebabı yemeği, kuzu gerdan kebabı tarifi resimli, kuzu gerdan kebabi, kuzu gerdan yemek tarifi, pilav tarifleri ve oktay usta, kuzu gerdan yemekleri, yemek sepeti, oktay usta ve değişik yemek tarifleri, kolaya yemek tarifleri, ramazan yemek tarifleri, iftara ne yapsam, kuzu gerdan nasıl pişirilir, fırında patatesli kuzu gerdan, körili tavuk pilav tarifi, firinda kuzu gerdan oktay usta, kuzu gerdan haslama, kuzu gerdan haşlama, sahura ne hazırlasam, özel tarifler, pilav tarifleri, ve oktay usta, makarna tarifleri, salatalar, mezeler, kuzu gerdan yemek tarifi, kuzu gerdan haşlama tarifi, kuzu gerdan haşlama nasıl yapılır, şehriyeli pilav tarifleri, resimli pilav tarifleri, salata tarifleri, yufkalı tavuklu pilav tarifi, iç pilav tarifleri, pilav tarifi, pirinç pilav tarifleri, pilav tarifleri oktay usta, iç pilav nasıl yapılır, kolay iç pilav, iç pilav yapılışı, iç pilav yemeği, zeytinyağlı iç pilav, iç pirinç pilavı, ic pilav tarif

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker