Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Ciğeri küçük küçük doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Maydanozu ince kıyıyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Tahta kaşıkla soğanları kavuruyoruz. 
Sura Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kuzu Kaburga
İç Pilavı İçin:
2 Yemek Kaşığı Salça
200 Gram Tavuk Ciğeri
2 Adet Soğan
3 Su Bardağı Pirinç
1 Tutam Maydanoz
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Ciğeri küçük küçük doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Maydanozu ince kıyıyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Tahta kaşıkla soğanları kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız ciğerleri ilave ediyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Ciğerler de kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdüğümüz pirinçleri de ilave ediyoruz. Bir müddet de pirinçleri kavuruyoruz. Karabiber ve tuz serpiyoruz. Salçayı ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Pilavın kıvamına göre sıcak suyunu döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Pilavı % 80 kıvamında pişiriyoruz. Kuzu kaburganın kenar kısmını açıyoruz. Kuzu kaburgayı kasaptan alırken, hazırlattırabilirsiniz.

Pilavın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra üzerine ince kıyılmış maydanozu ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Kuzu kaburgaya pilavı dikkatlice dolduruyoruz. İsterseniz kuzu kaburganın içindeki pilavın dökülmemesi için, dikebilirsiniz.

Kuzu kaburgayı fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 


sura tarifi, oktay usta sura tarifi, sura tarifi oktay usta, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, etli yemek tarifleri, sura yemek tarifi, sura tarifleri, oktay usta sura, sura yapımı, sura nasıl yapılır, yeşil elma sura, beğendili misket köfte tarifi, sura yemeği, keşkek tarifi, sura tarifi, yöresel yemeklerimiz, resimli yöresel yemek tarifleri, salatalar, mezeler, içecekler, iftar yemekleri, tavuklu yemek tarifleri, ramazan yemek tarifleri, sahura ne yapsam, oktay usta yöresel yemek tarifleri, yöresel yemek tarifleri çorbalar, ayvalı kuzu, yöresel yemekler, resimli yemek tarifleri, oktay usta, denenmiş resimli yemek tarifleri, resimli pasta tarifleri, resimli yemek tarifleri oktay usta, kuzu kaburga fırında, kuzu kaburga ızgara, kuzu kaburga nasıl pişirilir, kuzu kaburga dolması nasıl yapılır, gerdanlı güveçte kuru fasulye tarifi, oktay usta ve değişik yemek tarifleri, kuzu kaburga tavada, kuzu kaburga dolması, kaburga dolması, kuzu kapama, kuzu kaburga tarifleri, yemek sepeti, kuzu kaburga haşlama, kuzu kaburga dolma tarifi, kaburga dolması, kuzu eti yemekleri, kaburga nasil pisirilir, enfes yemek tarifleri ve oktay usta, kuzu kaburga dolması nasıl yapılır, kuzu kaburga fırında

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker