Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye bir miktar su boşaltıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Üzerine yarma mısırları ilave edip, haşlanmaya bırakıyoruz.
Pratik Mısırlı Yıldız Şehriye Çorbası Tarifi

Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. 
Pratik Mısırlı Yıldız Şehriye Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Kase Yoğurt
1 Çay Bardağı Yarma Mısır
1 Çay Bardağı Yıldız Şehriye
3 Yemek Kaşığı Un
Toz Kırmızı Biber
1 Adet Limon
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye bir miktar su boşaltıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Üzerine yarma mısırları ilave edip, haşlanmaya bırakıyoruz. Mısırların haşlanmasına yakın, üzerine yıldız şehriyeleri ilave ediyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekşiyoruz. 1 adet limonun suyunu sıkıp, boşaltıyoruz. Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Üzerine biraz da soğuk su ilave edip, kıvamını açıyoruz.

Daha sonra üzerine kaynayan çorbanın suyundan yavaş yavaş dökerek, kıvamını ılıtıyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Hazırladığımız yoğurtlu terbiyeyi, çorba tenceresine yavaş yavaş boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Bir yandan da karıştırıyoruz. Çorbamızı kaynamaya bırakıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave edebilirsiniz.

Kaynayıp, kıvamını alan çorbayı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine toz kırmızı biber serpip ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesindeki çorbanın üzerine tereyağlı karışımı gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik mısırlı yıldız şehriye çorbası tarifi, oktay usta pratik mısırlı yıldız şehriye çorbası tarifi, kolay ve pratik mısırlı yıldız şehriye çorbası tarifi, mısır unlu brokoli çorbası, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları,sütlü mısır çorbası, karadeniz mısır çorbası tarifi, yoğurtlu mısır çorbası tarifi, sütlü mısır çorba, mısır yarması çorbası tarifi, mısır yarması çorbası, mısırlı yoğurt çorbası, yoğurt çorbası, domates çorbası, yayla çorbası, şehriye çorbası, kolay çorbalar, değişik çorba tarifleri, yöresel çorbalar, sütlü mısır çorbası, yöresel lezzetler, iftar yemek tarifleri, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, mısır yarması, sütlü mısır çorbası tarifi, oktay ustanın sütlü mısır çorbası, sütlü mısır yemek, yoğurtlu mısır çorbası tarifi, kremalı mısır çorbası tarifi, sütlü mısır çorbası tarifi, mısır çorbası tarifi oktay usta, kırık mısır çorbası tarifi, kuru mısır çorbası tarifi, küre tv, mısırlı kremalı mantar çorbası tarifi, mısırlı sarı mercimek çorbası, kremalı mısır çorbası tarifleri, kremalı mısır çorbası yapılışı, kremalı mısır çorbası 5 ay bebekler için, kremalı mısır çorbası nasıl yapılır, mısır pişirme, kremalı mantar çorbası tarifi, kremalı mantar çorbası, yemek sepeti, özel tarifler, değişik yemnek tarifleri, ramazana özzel yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker