close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Soğanı küp küp doğruyoruz. Patates, kabak ve havucun kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Enginarı da küp küp doğruyoruz.
Pratik Meyaneli Sebze Çorbası Tarifi

Tencereye doğradığımız sebzeleri alıyoruz. Sebzelerin üzerine su ve kemik suyunu boşaltıyoruz. 
Pratik Meyaneli Sebze Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Adet Patates
1 Adet Enginar
1 Adet Havuç
1 Adet Kabak
Kemik Suyu
Tuz
Su
Meyanesi İçin:
1 Su Bardağı Süt
1 Yemek Kaşığı Un
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Üzeri İçin:
Taze Aşotu

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Patates, kabak ve havucun kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Enginarı da küp küp doğruyoruz.

Tencereye doğradığımız sebzeleri alıyoruz. Sebzelerin üzerine su ve kemik suyunu boşaltıyoruz. Sebzelerin üzerini 3 parmak geçecek kadar doldurmamız yeterli olacaktır. Tencerenin kapağını ırık bırakarak, sebzeleri haşlanmaya bırakıyoruz.

Sebzeler haşlandıktan sonra el blendırıyla püre haline getiriyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta tereyağını tavaya alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz.

Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine sütü yavaş yavaş dökerek meyanenin kıvamını ayarlıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Kaynayan çorbanın üzerine hazırladığımız meyaneyi boşaltıyoruz. Taze aşotunu da ince ince doğrayarak çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik meyaneli sebze çorbası tarifi, meyaneli sebze çorbası, oktay usta meyaneli sebze çorbası, resimli meyaneli sebze çorbası, makarnalı sebze çorbası tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, diyet sebze çorbası, kabak çorbası, bebek sebze çorbası, sebze çorbası oktay usta, kremalı sebze çorbası, çorba tarifleri, brokoli çorbası, kolay sebze çorbası tarifi, pratik sebze çorbası tarifi, sebze çorbası yapılışı, sebze çorbası nasıl yapılır, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, börek tarifleri, mercimekli sebze çorbası tarifi, tatlı tarifleri, salata tarifleri, çorba tarifleri, sebze çorbası tarifi resimli, sebze çorbası diyet, terbiyeli sebze çorbası tarifi, kremalı sebze çorbası tarifi, sebze çorbası tarifi oktay usta, bebekler için sebze çorbası tarifi, köfteli sebze çorbası tarifi, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, meyaneli kremalı domates çorbası tarifi, meyaneli gemici çorbası yemek, ezme sebze çorbası tarifi, meyaneli gemici çorbası tarifleri, meyaneli yemek tarifi, terbiyeli çorba nasıl yapılır, terbiyeli çorba tarifleri, çorba tarifleri, çorbalar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker