close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Yeşil mercimeği küçük bir tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Ayrı bir tencereye de pirinci boşaltıp ...
Pratik Mercimekli Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi

Yeşil mercimek ve pirinç haşlandıktan sonra soğuk sudan geçirerek suyunu süzdürüyoruz. Ayrı bir tarafta yoğurdu karıştırma kabına boşaltıyoruz. 
Pratik Mercimekli Nohutlu Soğuk Çorba Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Çay Bardağı Yeşil Mercimek
1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Kilogram Yoğurt
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Tutam Nane
1 Tutam Dereotu
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Yeşil mercimeği küçük bir tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Ayrı bir tencereye de pirinci boşaltıp, üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.

Yeşil mercimek ve pirinç haşlandıktan sonra soğuk sudan geçirerek suyunu süzdürüyoruz. Ayrı bir tarafta yoğurdu karıştırma kabına boşaltıyoruz. Üzerine biraz soğuk su ilave edip, kıvamını ayarlıyoruz. Haşladığımız yeşil mercimek ve pirinci üzerine alıyoruz.

Haşlanmış nohutu da üzerine boşaltıyoruz. Taze naneyi ve dereotunu ince ince doğruyoruz. Karıştırma kabına boşaltıyoruz. Çorbanın kıvamına göre biraz daha su ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz.

Çorbamızı servise hazırlıyoruz. Çorbamızı ikram ederken üzerine ince doğranmış dereotu serpiyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik mercimekli nohutlu soğuk çorba tarifi, oktay usta pratik mercimekli nohutlu soğuk çorba tarifi, pratik mercimekli nohutlu soğuk çorba tarifi oktay usta, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, yemek tarifi yoğurtlu soğuk çorba, yoğurtlu soğuk çorba yapılışı, yoğurtlu soğuk çorba malzemeleri, soğuk yoğurt çorbasi, havuçlu patatesli mercimek çorbası, yemek tarifi, soguk çorba tarifleri, soğuk yoğurt çorbası tarifi, buzlu soğuk çorba tarifi, soğuk ayranlı çorba tarifi, soğuk çorba tarifi oktay usta, yoğurtlu soğuk çorba tarifi, buğdaylı soğuk çorba tarifi, nohutlu buğdaylı soğuk çorba tarifi, yemek sepeti, soğuk yoğurt çorbası tarifi, soğuk çorbalar, soğuk çorba buğdaylı, mercimekli pırasalı zencefilli çorba tarifi, etli yemek tarifleri, pratik yemekler, çorbalar, domates çorbası, yayla çorbası, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, kremalı çorbalar, tavuk suyuna çorbalar, değişik yemek tarifleri, tavuk çorbası, etli yemek tarifleri, salatalari mezeler, özel tarifler, oktay usta ve yemek tarifleri, oktay usta ve çorba tarifleri, mercimekli kesme çorba, kolay çorbalar, patates çorbası, çocuklar için çorba tarifleri, bebekler için sağlıklı çorbalar, sahura ne hazırlasam, iftara ne hazırlasam, ramazana özel yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker