close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Geniş ve büyük bir tencereye 20 su bardağı su boşaltıyoruz. Üzerine 5 yemek kaşığı kadar iri tuzdan ilave ediyoruz.
Pratik Turşu Tarifi

Ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra soğumaya bırakıyoruz. Turşuyu yaparken 3 litrelik kavanozlardan kullanıyoruz. 
Pratik Turşu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

20 Su Bardağı Su
Sarımsak
Yeşil Domates
Patlıcan
Lahana
5 Yemek Kaşığı İri Tuz
Kereviz Yaprağı
Sirke

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve büyük bir tencereye 20 su bardağı su boşaltıyoruz. Üzerine 5 yemek kaşığı kadar iri tuzdan ilave ediyoruz.

Ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra soğumaya bırakıyoruz. Turşuyu yaparken 3 litrelik kavanozlardan kullanıyoruz. Yeşil domatesleri doğruyoruz. Patlıcanları doğruyoruz. Lahanaları doğruyoruz.

Kavanozlara, sebzeleri paylaştırarak yerleştiriyoruz. Aralarına sarımsakları bütün olarak serpiştiriyoruz. Her kavanoza 1 su bardağı sirke boşaltıyoruz. Daha sonra da kavanozun alacağı kadar kaynatıp, ılıttığımız sudan dolduruyoruz. Kereviz yapraklarını da üzerine yerleştiriyoruz. Kavanozların kapaklarını kapatıyoruz.

Turşunun kapağını kapattıktan sonraki 1 hafta boyunca, her gün kavanozun kapağını açıp, kapatıyoruz. Böylece, turşu kavanozlarının gazını almış oluyoruz. Eğer bu şekilde kontrol etmezsek, turşu suyu kavanoz kapalı olmasına rağmen taşacaktır.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Pratik turşu tarifi, oktay usta pratik turşu tarifi, oktay usta ve yeşil elma, turşu tarifleri, yemek oyunları, patlıcan turşusu tarifi, kolay turşu tarifi, turşu nedir, turşu nasıl yapılır, oktay usta ve turşu tarifleri, turşu ustası, yemek sepeti, salatalık turşusu, patlıcan turşusu, kurabiye tarifleri, kek tarifleri, çağla turşusu tarifi, oktay usta yemek tarifleri, çorba tarifleri, turşu yapımı, oktay usta turşu tarifleri, karışık turşu tarifleri, turşu nasıl kurulur, salatalık turşusu nasıl yapılır, turşu suyu, kolay turşu tarifi, turşu kavurması, turşu tarifi resimli

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker