Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Soğanı küp küp doğruyoruz. Yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz. Havucun kabuklarını soyuyoruz.
Pratik Hindi Etli Ve Mısırlı Çorba Tarifi

Minik küpler halinde doğruyoruz. Hindi etini küp küp doğruyoruz. Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. 
Pratik Hindi Etli ve Mısırlı Çorba Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Beybi Mısır
1 Adet Soğan
1 Adet Yeşil Biber
1 Adet Havuç
1 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Hindi Eti
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Yeşil biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz. Havucun kabuklarını soyuyoruz.

Minik küpler halinde doğruyoruz. Hindi etini küp küp doğruyoruz. Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanı, havucu ve yeşil biberi alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Sebzeler kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız hindi etlerini ekliyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Hindi etleri de kavrulduktan sonra üzerine mısırları alıyoruz. Unu ekliyoruz. Unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. Ardından ilk önce soğuk su, dah sonra da çorbanın kıvamına göre sıcak suyu ilave ediyoruz.

Çorbayı kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. Değirmenden karabiber kırıyoruz. Pişemeye bırakıyoruz. Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra üzerine nane serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik hindi etli ve mısırlı çorba tarifi, oktay usta pratik hindi etli ve mısırlı çorba tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, köfteli mısırlı semizotlu çorba tarifi, pratik hindi etli ve mısırlı çorba tarifi oktay usta, çorba tarifleri, çorba ustası, değişik çorba tarifleri, ramazana özel çorba tarifleri, çorba nasıl yapılır, çorba tarifleri ve oktay usta, ilginç çorbalar, salatalar, mezeler, yöresel çorbalar, mısırlı yaz çorbası, domates çorbası, pratik çorba tarifleri, kolay yemek tarifleri, yemek sepeti, mısırlı çorba oktay usta, sütlü mısır çorbası, çorba tarifleri, mısır çorbası, tavuklu ve mısırlı çorba tarifi, sütlü mısır çorbası tarifi, tavuklu ve mısırlı çorba tarifleri, mısırlı çorbası, kremalı mısır çorba, oktay usta yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker