Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Soğanı küp küp doğruyoruz. Havuç ve patateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Kereviz sapını da ince ince doğruyoruz.
Pratik Sebzeli Ezme Çorbası Tarifi

Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine doğradığımız soğanı ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. 
Pratik Sebzeli Ezme Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
3 Adet Havuç
2 Adet Patates
Kereviz Sapı
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Tuz
Su
Meyanesi İçin:
2 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
Et Suyu
Su
Üzeri İçin:
Kıtır Ekmek
Kaşar Peyniri Rendesi

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Havuç ve patateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Kereviz sapını da ince ince doğruyoruz.

Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine doğradığımız soğanı ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız patates ve havuçları alıyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Ardından kereviz saplarını ekliyoruz. Sebzelerin üzeri kapanacak kadar su boşaltıp, sebzeleri pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tencerede çorbanın meyanesini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye sıvıyağı alıyoruz. Üzerine unu ilave edip, kavurmaya başlıyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine ilk önce soğuk et suyunu boşaltıyoruz.

Ardından da biraz sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorbanın meyanesi birkaç dakika kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Diğer tencerede pişen sebzeleri el blendırıyla püre haline getiriyoruz.

Üzerine diğer tenceredeki meyaneyi boşaltıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbayı 3-4 dakika daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesine boşaltıyoruz. Üzerine kaşar peyniri rendesi serpiyoruz.

Tost ekmeklerini küp küp doğruyoruz. Fırın tepsisine alıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzerleri kızarana kadar pişiriyoruz. Hazırladığımız kıtır ekmekleri de çorbanın üzerine alarak, çorbamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik sebzeli ezme çorbası tarifi, oktay usta pratik sebzeli ezme çorbası tarifi, pratik sebzeli ezme çorbası tarifi oktay usta, makarnalı sebze çorbası, çorba tarifleri, ramazana özel çorba tarifleri, değişik yemek tarifleri, çorba ustası, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, yemek sepeti, ilginç tarifler, pratik çorbalar, kolay yemek tarifleri, salatalar, mezeler, çorbalar, oktay usta ve çorba tarifleri, üç sebzeli meyaneli çorba, kremalı sebze çorbası, sebzeli çorba tarifleri, sebzeli çorba tarifi, sebzeli çorba tarifleri resimli, sebzeli çorba nasıl yapılır, tavuklu sebzeli çorba, sebzeli çorba yemek tarifi, sebzeli çorba terbiyesi, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, çorba tarifleri, börek tarifleri, mercimekli sebze çorbası, tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker