Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Kuzu etini küp küp doğruyoruz. Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine etleri alıyoruz. Etlerin rengi değişene kadar kavuruyoruz.
Pratik Şiveydiz Tarifi

Daha sonra üzerini örtecek kadar su ekleyip, pişmeye bırakıyoruz. Etler yumuşayıp, piştikten sonra üzerine haşlanmış nohutları boşaltıyoruz. 
Pratik Şiveydiz Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
300 Gram Kuzu Eti
Karabiber
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
Soğuk Su
Sıcak Su
Sokaracı İçin:
1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
5 Dal Taze Sarımsak

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu etini küp küp doğruyoruz. Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine etleri alıyoruz. Etlerin rengi değişene kadar kavuruyoruz.

Daha sonra üzerini örtecek kadar su ekleyip, pişmeye bırakıyoruz. Etler yumuşayıp, piştikten sonra üzerine haşlanmış nohutları boşaltıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ilave edip, çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Tenceredeki etin kaynayan suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine azar azar döküyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz.

Ilıyan terbiyeyi çorba tenceresine yavaş yavaş döküyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırmaya devam ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekleyip, kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın sokarecini hazırlamaya başlıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Tavaya tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine doğradığımız soğanları ilave edip, kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Kaynayıp, kıvamını alan çorbanın üzerine hazırladığımız sokareci gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik şiveydiz tarifi, oktay usta pratik şiveydiz tarifi, çorba tarifleri, çorba ustası, yemek oyunları, değişik yemek tarifleri, bamya çorbası, yöresel çorbalar, yöresel lezzetler, yemek sepeti, salatalar, mezeler, şiveydiz nasıl yapılır, şiveydiz pişirilişi, yemek tarifleri şiveydiz tarifi, şiveydiz tarifi tarif, mantılı yoğurt çorbası, resimli şiveydiz tarifleri, et yemekleri şiveydiz, şiveydiz çorbası, şiveydiz yemegi, şiveydiz çorba, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri, börek tarifleri, börülceli acılı tarhana, kolay şiveydiz tarifi, salata tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker