close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu etini alıyoruz. Etin rengi değişene kadar kavuruyoruz.
Pratik Düğün Çorbası Tarifi

Et piştikten sonra, eti tencereden kevgirle çıkartıyoruz. Soğuduktan sonra eti didikliyoruz. Et suyunu dökmüyoruz. 
Pratik Düğün Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

300 Gram Kuzu Eti
Tuz
Et Suyu
Terbiyesi İçin:
1 Adet Yumurta
3 Yemek Kaşığı Yoğurt
Yarım Limon
2 Yemek Kaşığı Un
Üzeri İçin:
1 Tatlı Kaşığı Toz Kırmızı Biber
1 Yemek Kaşığı Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu etini alıyoruz. Etin rengi değişene kadar kavuruyoruz. Daha sonra etin üzerini örtecek kadar su ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Eti haşlanmaya bırakıyoruz.

Et piştikten sonra, eti tencereden kevgirle çıkartıyoruz. Soğuduktan sonra eti didikliyoruz. Et suyunu dökmüyoruz. Çorba için kullanacağız. Tencereye et suyunu boşaltıyoruz. Üzerine didiklediğimiz etleri alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Karıştırma kabına yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Yumurtayı kırıyoruz. Üzerine yarım limonu sıkıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Terbiyenin üzerine kepçe ile kaynayan et suyundan ekliyoruz. Bir yandan da karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra, yavaş yavaş tencereye boşaltıyoruz.

Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Tuz serpiyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekleyebilirsiniz. Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesine boşaltıyoruz.

Ayrı bir tarafta küçük bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine toz kırmızı biber serpip, ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesindeki çorbanın üzerine tereyağlı karışımı gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik düğün çorbası tarifi, oktay usta pratik düğün çorbası tarifi, pratik düğün çorbası tarifi oktay usta, yemek oyunları, nohutlu düğün çorbası tarifi, değişik yemek tarifleri, çorba ustası, çorba tarifleri, salatalar, mezeler, özel tarifler, ramazana özel yemek tarifleri, iftar çorbaları, badem çorbası tarifi, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, yöresel çorbalar, yemek sepeti, tavuklu düğün çorbası, düğün çorbası tarifi, düğün çorbası nasıl yapılır, çorba tarifleri, yayla çorbası, yoğurt çorbası, sütlü mısır çorbası tarifi, domates çorbası, oktay usta yemek tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, düğün çorbası yapılışı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker