Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Hazırlayacağımız çorba için önceden kuru fasulyeyi, nohudu ve buğdayı haşlıyoruz.
Pratik Gendime Çorbası Tarifi

Üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz. Biraz da sıcak su ilave ediyoruz. Ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. 
Pratik Gendime Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Kuru Fasulye
1 Su Bardağı Buğday
3 Yemek Kaşığı Un
1 Su Bardağı Nohut
1 Kase Yoğurt
Et Suyu
Nane
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Hazırlayacağımız çorba için önceden kuru fasulyeyi, nohudu ve buğdayı haşlıyoruz. Tencereye haşladığımız nohudu, kuru fasulyeyi ve buğdayı alıyoruz.

Üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz. Biraz da sıcak su ilave ediyoruz. Ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz.

Üzerine unu ekliyoruz. Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Yoğurdun kıvamını ayarlamak için, az soğuk su ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Tenceredeki kaynayan sudan kepçe ile alarak, terbiyenin üzerine alıyoruz. Karıştırıyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra, hızlıca tencereye terbiyeyi boşaltıyoruz. Çorba kaynayana kadar sürekli karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave edebilirsiniz. Diğer tarafta küçük bir tavaya tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine kırmızı biber ve naneyi alıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Çorba kıvamını aldıktan sonra üzerine tereyağlı biberli karışımı gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik gendime çorbası tarifi, oktay usta pratik gendime çorbası tarifi, pratik gendime çorbası tarifi oktay usta, kayseri çorbası tarifi, özel tarifler, yemek oyunları, değişik yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, çorba ustası, çorba tarifleri, sebze yemekleri, sebze çorbası, patates çorbası, yayla çorbası tarifi, domates çorbası, yöresel çorbalar, bakliyatlı çorbalar, yemek sepeti, pratik çorbalar, kolay çorbalar, gendime çorbasi tarifleri, gendime nedir, gendime çorbası tarifleri, oktay ustanın gendime çorbası, aşotlu etli çorbası, yoğurtlu gendime çorbası, gendime salatası, gendime pilavı, gendime çorba yapılışı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker