Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Tencereye 1 litre suyu boşaltıyoruz. Kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra 1 yemek kaşığı iri tuzu ilave ediyoruz.
Pratik Fasulye Turşusu Tarifi

Taze fasulyenin uç kısımlarını kesip, ayıklıyoruz. Ocakta kaynayan suyun içerisine fasulyeleri bütün olarak alıyoruz. 
Pratik Fasulye Turşusu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Taze Fasulye
Sirke
Sarımsak
İri Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye 1 litre suyu boşaltıyoruz. Kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra 1 yemek kaşığı iri tuzu ilave ediyoruz. Tuz eridikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Ayrı bir tencereye su koyup, kaynatıyoruz.

Taze fasulyenin uç kısımlarını kesip, ayıklıyoruz. Ocakta kaynayan suyun içerisine fasulyeleri bütün olarak alıyoruz. Geniş bir kaseye de soğuk su dolduruyoruz. Tencerede rengi değişen taze fasulyeleri kevgirle çıkartıp, hemen soğuk suya atıyoruz.

Daha sonra soğuk sudan çıkardığımız taze fasulyeleri kavanoza düzgünce diziyoruz. Fasulyeleri dizerken aralarına sarımsakları serpiştiriyoruz. Kavanozu doldurduktan sonra ilk önce kavanoza çay bardağı sirke boşaltıyoruz.

Kavanozda kalan boşluğu da turşu suyunu boşaltarak dolduruyoruz. Daha sonra kavanozun kapağını sıkıca kapatıyoruz. Turşu kavanoz kapaklarını her gün açıp, gazını alıyoruz. Turşunun gazını almazsak, turşu suyu kavanozdan taşacaktır.

Hafta boyunca her gün kavanozun kapağını açıp kapatmamız turşunun daha güzel olmasını sağlayacaktır. Burada belirtmek gerekirse; litre su için, çay bardağı sirke yeterli olacaktır. Sizde turşu miktarınıza göre, malzemeleri arttırabilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik fasulye turşusu tarifi, oktay usta pratik fasulye turşusu tarifi, pratik fasulye turşusu tarifi oktay usta, turşu nedir, patlıcan turşusu, turşu ustası, değişik turşu tarifleri, yemek oyunları, yemek sepeti, kolay turşu, oktay usta ve yeşil elma, patlıcan turşusu, karışık turşu tarifi, fasülye turşusu tarifi, pancar turşusu tarifi, fasulye turşusu oktay usta, fasulye turşusu kavurması, fasulye turşusu nasıl kurulur, fasülye turşusu malzemeleri, taze fasulye turşusu, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, mor lahana turşusu, kurabiye tarifleri, çorba tarifleri, börek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker