Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > İçecek Tarifleri


2 litre suyu tencereye boşaltıyoruz. Üzerine 2,5 su bardağı toz şekeri döküyoruz.
Şeftalili Osmanlı Şerbeti Tarifi

 

İsterseniz şeker miktarını azaltabilirsiniz. Şeftalilerin kabuklarını soyuyoruz. İri dilimler şeklinde doğruyoruz.

 
Şeftalili Osmanlı Şerbeti Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Litre Su
2,5 Su Bardağı Toz Şeker
4 Adet Şeftali
Yarım Limon

 
Hazırlanışı:
 

2 litre suyu tencereye boşaltıyoruz. Üzerine 2,5 su bardağı toz şekeri döküyoruz.

Kaynamaya bırakıyoruz. İsterseniz şeker miktarını azaltabilirsiniz. Şeftalilerin kabuklarını soyuyoruz. İri dilimler şeklinde doğruyoruz.

Tenceredeki su kaynadıktan sonra üzerine doğradığımız şeftalileri ilave ediyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Şeftaliler yumuşadıktan sonra yarım limonun suyunu sıkıp, döküyoruz.

Ardından el blendırıyla püre haline getiriyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Daha sonra sürahinin üzerine süzgeç yerleştiriyoruz. Hazırladığımız şerbeti süzgeçten geçiriyoruz.

Şerbeti soğumaya bırakıyoruz. Şerbet soğuduktan sonra servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

şeftalili osmanlı şerbeti tarifi, oktay usta şeftalili osmanlı şerbeti tarifi, şeftalili osmanlı şerbeti tarifi oktay usta, erik kompostosu tarifi, yemek oyunları, ayşe tüter kimdir, ev yapımı meyve suları, yemek sepeti, uğur arslan kimdir, osmanlı şerbeti oktay usta, osmanlı şerbeti faydaları, osmanlı şerbeti nerede satılır, ayşe tüter ve oktay usta, osmanlı şerbetleri, ramazan şerbeti, tarçınlı elma şerbeti, demirhindi şerbeti, ramazan şerbeti tarifi, ramazan şerbeti oktay usta, ramazan şerbeti yapılışı, uğur arslan ve yeni kitabı, ramazan şerbeti içindekiler, ramazan şerbetleri, oktay usta ve içecek tarifler, ayşe tüter ve yemek tarifleri, lohusa şerbeti, şerbet tarifleri, osmanlı şerbet tarifleri, nar şerbeti, soğuk şerbet tarifleri, şerbet nedir, oktay usta şerbet tarifleri, şerbet yemek tarifleri, şerbet tarifi, uğur arslan ve yeni kitabı, osmanlı şerbetleri, oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker