Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Fındıkları fırın tepsisine boşaltıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında bir müddet kızartıyoruz.
Fındıklı Muzlu Güllaç Tarifi

 

Üzerine şekeri ilave ediyoruz. Tencereyi ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Süt kaynamaya başladıktan sonra vanilyayı boşaltıyoruz.

 
Fındıklı Muzlu Güllaç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

10 Su Bardağı Süt
2 Su Bardağı Toz Şeker
10 Yaprak Güllaç
2 Su Bardağı Fındık
2 Paket Vanilya
2 Su Bardağı hindistan Cevizi
1 Su Bardağı Pudra Şekeri
6 Adet Muz
Kiraz Şekerlemesi

 
Hazırlanışı:
 

Fındıkları fırın tepsisine boşaltıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında bir müddet kızartıyoruz. Geniş bir tencereye sütü boşaltıyoruz.

Üzerine şekeri ilave ediyoruz. Tencereyi ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Süt kaynamaya başladıktan sonra vanilyayı boşaltıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Sütü soğumaya bırakıyoruz. Sütün ısısı, ılık kıvamda olmalıdır. Güllacın hamur olmaması için, sütün ısısına dikkat etmeliyiz.

Güllacın sığacağı tepsiyi, güllaçtan 1 parmak genişliğinde ayarlarsak daha iyi olacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken nokta; güllacın parlak kısmı üste gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Birinci güllacı tepsiye yerleştiriyoruz. Üzerine sütten kepçe ile döküyoruz.

Güllacı ıslattıktan sonra üzerine biraz pudra şekeri ve hindistan cevizi serpiştiriyoruz. Bu şekilde beş kat hazırlıyoruz. Beşinci güllacın üzerine de pudra şekeri ve hindistan cevizini serpiyoruz. Muzları halka halka dilimleyip, güllacın üzerine döşüyoruz. Fındıkları doğrayıcıdan geçiriyoruz. Bir kısmını üzeri için ayırıp, kalanını muzların üzerine boşaltarak kaplıyoruz.

Üzerine gene aynı şekilde güllacı yerleştiriyoruz. Sütü kepçe ile döküyoruz. Pudra şekeri ve hindistan cevizi serpiyoruz. Aynı şekilde kalan güllaçları kat kat döşüyoruz. Asın Güllaç yaprağını da yerleştiriyoruz. Kalan sütü gezdirerek döküyoruz. Elimizle bastırarak sütü güllacı yediriyoruz. Kalan pudra şekerini gezdirerek döküyoruz.

Ardından kalan hindistan cevizini de gezdirerek döküyoruz. Güllacı dinlenmeye bırakıyoruz. Güllaç yaprakları sütünü çektikten sonra süslemeye başlayabiliriz. Güllaç sütü çektikten sonra üzerini dövülmüş fındık, kiraz şekerlemesi ve muz dilimleriyle süslüyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

muzlu fındıklı güllaç tarifi, oktay usta muzlu fındıklı güllaç tarifi, muzlu fındıklı güllaç tarifi oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, muhallebili güllaç tarifi, yemek oyunları, ece vahapoğlu kimdir, umut murare kimdir, yemek sepeti, saray usulü güllaç tarifi, oktay usta güllaç tarifi, güllaç tatlısı tarifi, oktay usta güllaç tarifi tarifleri, güllaç nasıl yapılır, umut mürare ve albümleri, resimli güllaç tarifi, özel tatlı tarifleri, güllaç yapımı, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, ece vahapoğlu ve kitapları, muhallebili güllaç tarifi, resimli güllaç tarifi, güllaç nasıl yapılır, güllaç tarifleri, ramazan tatlıları, sütlü tatlılar, ramazan tatlı, ramazan tatlı tarifleri, elmalı güllaç tarifi, ramazan tatlıları oktay usta, sütlü ramazan tatlıları,ece vahapoğlu nerede, umut mürare nerede, ramazan tatlıları tarifleri, ramazan bayramı için tatlı tarifleri, pratik güllaç tarifi, özel tarifler, iftara özel tarifler, enfes tatlıalr, güllaç ustası, yemek sepeti

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker