drupal analytics

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri
Haşlanmış tavuk butunu kemiklerinden ayırıp, küp küp doğruyoruz.
Nohutlu Meyaneli Tavuk Çorbası Tarifi

 

Tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine biraz da zeytinyağı döküyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu döküyoruz.

 
Nohutlu Meyaneli Tavuk Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Haşlanmış Tavuk But
1, 5 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
3 Su Bardağı Tavuk Suyu
3 Yemek Kaşığı Un
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Sıvıyağ
Tuz
Su
Üzeri İçin:
1 Tutam Maydanoz

 
Hazırlanışı:
 

Haşlanmış tavuk butunu kemiklerinden ayırıp, küp küp doğruyoruz.

Tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine biraz da zeytinyağı döküyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu döküyoruz. Unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz.

Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine ilk önce soğuk su, ardından da tavuk suyunu boşaltıyoruz. Unun topaklanmaması için sürekli karıştırıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz.

Akıcı kıvamda bir çorba olmalıdır. Daha sonra üzerine nohut ve tavuk etlerini boşaltıyoruz. Çorbayı kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz.

Kaynayıp, kıvamını alan çorbayı servis kasesine boşaltıyoruz. Üzerine maydanozu ince kıyıp, serpiyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tavuklu meyaneli tavuk çorbası tarifi, oktay usta tavuklu meyaneli tavuk çorbası tarifi, tavuklu meyaneli tavuk çorbası tarifi oktay usta, ayhan ercan kimdir, nohutlu çorba yemek tarifleri, basit nohutlu çorba tarifleri, nohutlu düğün çorbası, nohutlu çorbalar, nohutlu çorba yemek tarifi, yemek oyunları, ilginç tarifler, köfteli ve nohutlu çorba tarifi, ayhan ercan ve aktar, nohutlu çorbası, nohutlu yemekler, ayhan ercan nerede, nohut çorba, meyaneli yemek tarifi, terbiyeli çorba nasıl yapılır, terbiyeli çorba tarifleri, nohutlu taze sarımsaklı çorba, çorba tarifleri, çorba nasıl yapılır nedir, yemek sepeti, ayhan ercan ve sağlıklı bilgiler, çorbaya terbiye nasıl yapılır, çorba terbiye, çorba nasıl terbiye edilir, terbiyeli şehriye çorbası nasıl yapılır, işkembe çorbası terbiyesi nasıl yapılır, terbiyeli tavuklu buğdaylı çorba, tavuk sulu çorba oktay usta, tavuk sulu çorba tarifleri, tavuk sulu çorba ve pilav, tavuk sulu çorba tarifi resimli, resimli tavuk suyu çorba yapılışı, tavuk suyuna corba, sütlü tavuk çorbası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#

Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker