close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamur İşi Tarifleri


İlk önce iç harcı hazırlamaya başlıyoruz. Kaşar ve beyaz peyniri rendeliyoruz.
Peynirli Ramazan Örgüsü Tarifi

 

Üzerine ince kıyılmış maydanoz ilave ediyoruz. 1 bütün yumurtanın akını iç harcın üzerine alıyoruz.

 
Peynirli Ramazan Örgüsü Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Su Bardağı Un
Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Yarım Paket Yaş Maya
1 Çay Bardağı Yoğurt Suyu
1 Yumurta
Şeker
Tuz
Su
İç Harcı İçin:
Kaşar Peyniri
1 Yumurta Akı
Beyaz Peyniri
Maydanoz
Üzeri İçin:
Yumurta Sarısı

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce iç harcı hazırlamaya başlıyoruz. Kaşar ve beyaz peyniri rendeliyoruz.

Üzerine ince kıyılmış maydanoz ilave ediyoruz. 1 bütün yumurtanın akını iç harcın üzerine alıyoruz. Sarısını da ayrı bir kaseye alarak üzeri için kullanacağız. Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz ve şeker serpip, karıştırıyoruz.

Ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortaya yaş mayayı alıyoruz. Üzerine zeytinyağını ve yoğurt suyunu boşaltıyoruz. Tereyağını alıyoruz. Yumurtayı kırıyoruz. Az da ılık su döküyoruz. Maya ve tereyağı eriyene kadar un almadan yoğurmaya başlıyoruz.

Tereyağı ve maya eridikten sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz. Hamurun kıvamına göre azar azar ılık su döküyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamuru hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamurdan portakal büyüklüğünde bezeler koparıp, yuvarlıyoruz.

Hamur bezelerin üzerine un serperek yemek tabağından biraz daha büyük hamur açıyoruz. Tezgaha hamur ebatlarında bir yağlı kağıt seriyoruz. Üzerine açtığımız hamuru yerleştiriyoruz.

Hamurun ortasında 3 parmaklık bir yer bırakarak kenardaki hamurlara bıçakla parmak kalınlığında kesikler atıyoruz. Ortadaki boşluğa hazırladığımız peynirli iç harçtan rulo yaparak yerleştiriyoruz. Kenardaki kesikleri de çaprazlamasına saç örer gibi kapatıyoruz.

Hamurun altındaki fazla yağlı kağıdı makasla kesiyoruz. Fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Tüm hamur bezelerini de aynı şekilde hazırlıyoruz. Fırın tepsisindeki ramazan örgülerinin üzerine yumurta sarısı sürüyoruz.

20 dakika kadar oda sıcaklığında ve tepside mayalandırıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

peynirli ramazan örgüsü tarifi, peynirli ramazan örgüsü tarifi oktay usta, oktay usta peynirli ramazan örgüsü tarifi, hamur işi tarifleri, çökelekli pide, ramazan pidesi ustası, oktay usta ve yeşil elma, bedri ömrüüzun kimdir, serdem coşkun kimdir, kolay hamur işi tarifleri, bedri ömrüuzun nerede, peynirli kır pidesi, serdem coşkun nerede, pratik hamur işi tarifleri, bedri ömrüuzun ve kişisel gelişim, özel tarifler, serdem coşkun ve son albümü, örgü peynir, ramazana özel tarifler, sahura özel tarifler, değişik yemek tarifleri, peynirli dürüm, hamur işi tarifleri, ekmek tarifleri, çörek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker