Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Her tavuk göğsünü yanlamasına ortadan ikiye kesiyoruz. Böylece 3 dilim tavuk eti elde etmiş oluyoruz
Kaşarlı Salamlı Pane Tavuk Tarifi

 

Buzdolabı poşetini yanlardan keserek açıyoruz. Poşetin arasına tavuk etini alarak et döveceğiyle döverek inceltiyoruz.

 
Kaşarlı Salamlı Pane Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

125 Gram Kaşar Peyniri
2 Adet Bütün Tavuk Göğsü
8 Dilim Salam
Karabiber
Tuz
Panelemek İçin:
Galeta Unu
Yumurta
Un
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Garnitürü İçin:
Karışık Yeşillik
Zeytinyağı
Çeri Domates
Nar Ekşisi

 
Hazırlanışı:
 

Her tavuk göğsünü yanlamasına ortadan ikiye kesiyoruz. Böylece 3 dilim tavuk eti elde etmiş oluyoruz.

Buzdolabı poşetini yanlardan keserek açıyoruz. Poşetin arasına tavuk etini alarak et döveceğiyle döverek inceltiyoruz. Her tavuk etini aynı şekilde inceltiyoruz. Daha sonra kaşar peynirini dilimliyoruz.

Buzdolabı poşetinin üzerindeki tavuk etinin üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Ortasına 2 kaşar dilimi, 2 de salam dilimi yerleştiriyoruz. Buzdolabı poşetinin yardımıyla tavuk etini sarıyoruz. Diğer tavuk etlerini de aynı şekilde sarıyoruz.

Bir kaseye yumurta kırıyoruz. 2 adet yumurta yeterli olacaktır. Ayrı bir kaseye un dolduruyoruz. Ayrı bir kaseye de galeta ununu boşaltıyoruz. Geniş bir tavaya tavukları kızartmak için sıvıyağ boşaltıyoruz. Yağ kızmaya başladıktan sonra, sardığımız tavuk etlerini ilk önce una buluyoruz.

Ardından yumurtaya buluyoruz. Son olarak da galeta ununa bulayıp, kızan yağın üzerine tavuk sarmalarını alıyoruz. Alt üst çevirerek kızartıyoruz. Ayrı bir tarafta servis tabağımızın zeminine karışık yeşillikleri yerleştiriyoruz.

Çeri domateslerini ikiye keserek aralara serpiştiriyoruz. İsterseniz bütün olarak da kullanabilirsiniz. Üzerine zeytinyağı ve nar ekşisi gezdirerek döküyoruz.

Kızaran tavuk sarmalarını da üzerine yerleştirerek yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kaşarlı salamlı pane tavuk tarifi, oktay usta kaşarlı salamlı pane tavuk tarifi, kaşarlı salamlı pane tavuk tarifi oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, serdem coşkun kimdir, fırında kaşarlı tavuk tarifi, kaşarlı tavuk sarma, çıtır paneli tavuk, kaşarlı tavuk yemekleri, fırında kaşarlı tavuk nasıl yapılır, fırında kaşarlı tavuk yapılışı, serdem coşkun nerede, fırında kaşarlı tavuk göğsü, fırında patatesli kaşarlı tavuk, kaşarlı tavuk yemekleri, domates soslu tavuklu krep, bedri ömrüuzun kimdir, kaşarlı tavuk yemek tarifleri, kaşarlı tavuk bonfile, fırında tavuk yemekleri, bedri ömrüuzun nerede, avakado soslu tavuk salatası, tavuk yemekleri oktay usta, fırında tavuk, resimli tavuk yemekleri, tavuk sote, oktay usta, serdem coşkun ve son albümü, tavuk göğsü yemekleri, mantarlı tavuk yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker