Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu gerdanı alıp, kavuruyoruz.
Terbiyeli Kuzu Gerdan Çorbası Tarifi

 

Daha sonra üzerini geçecek miktarda su koyuyoruz. Tane karabiber atıyoruz. Defne yaprağı atıyoruz.

 
Terbiyeli Kuzu Gerdan Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Havuç
1 Adet Kuzu Gerdan
2 Su Bardağı Et Suyu
1 Adet Patates
Defne Yaprağı
Tane Karabiber
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Taze Nane
Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuzu gerdanı alıp, kavuruyoruz.

Daha sonra üzerini geçecek miktarda su koyuyoruz. Tane karabiber atıyoruz. Defne yaprağı atıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. İsterseniz sade olarak da haşlayabilirsiniz. Fakat tane karabiber ve defne yaprağı olduğunda ete lezzet katacaktır.

Haşlanan kuzu gerdanı tencereden çıkartıyoruz. Suyunu da süzdürüyoruz. Çorba için kullanacağız. Kuzu gerdan soğuduktan sonra etleri küçük küçük doğruyoruz. Havucun ve patatesin kabuklarını soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz.

Tencereye kuzu gerdanı haşladığımız et suyundan 2 su bardağı kadar alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Et suyu kaynadıktan sonra üzerine doğradığımız havuçları atıyoruz. 1-2 dakika sonra da patatesleri ilave ediyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlıyoruz. Geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Limonunda suyunu sıktıktan sonra iyice karıştırıyoruz. Kaynayan çorbanın suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine döküyoruz.


Terbiyeyi ılıtıyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra çorbanın üzerine boşaltıyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorba kaynadıktan sonra üzerine doğradığımız etleri ilave ediyoruz.

5-6 dakika daha pişirdikten sonra servis kasesine boşaltıyoruz. Küçük bir tavaya tereyağını alıyoruz. Üzerine taze naneyi ince doğrayarak ilave ediyoruz. Hazırladığımız tereyağlı karışımı çorbanın üzerine gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

terbiyeli kuzu gerdan çorbası tarifi, oktay usta terbiyeli kuzu gerdan çorbası tarifi, terbiyeli kuzu gerdan çorbası tarifi oktay usta, düğün çorbası, yemek oyunları, değişik çorbalar, çorba nedir, çorba ustası, batuhan piatti zeytinoğlku kimdir, terbiyeli çorba nasıl yapılır, terbiyeli şehriye çorbası, kuzu etli terbiyeli kereviz, batuhan piatti zeytinoğlu nerede, terbiyeli çorba tarifleri, terbiyeli tavuk çorbası, oktay usta terbiyeli çorbalar, terbiyeli çorbalar resimli, terbiyeli arpa şehriye çorbası, çorba tarifleri, batuhan piatti şef kimdir, kuzu gerdanı yemek, gerdan çorbası tarifleri, gerdan corbası, terbiyeli kuru sebzeli çorba, kuzu gerdan haşlama, batuhan piatti zeytinoğlu ve yeni tv programı, etli çorbalar, kremalı çorbalar, kuzu gerdan nasıl pişirilir, kuzu gerdan tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker