Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Safranı çay bardağına alıyoruz. Üzerine biraz su koyup, safranın rengini çıkmasını sağlıyoruz.
Safranlı Ve Ballı Patlıcanlı Pilav Tarifi

 

Parmak uzunluğunda patlıcanları doğruyoruz. Tencereye su koyuyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine patlıcanları alıyoruz.

 
Safranlı Ve Ballı Patlıcanlı Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
2-3 Adet Patlıcan
1 Tatlı Kaşığı Bal
3 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
1 Çay Kaşığı Tarçın
1 Tatlı Kaşığı Safran
2 Su Bardağı Pirinç
2,5 Su Bardağı Sıcak Su
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Safranı çay bardağına alıyoruz. Üzerine biraz su koyup, safranın rengini çıkmasını sağlıyoruz. Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz.

Parmak uzunluğunda patlıcanları doğruyoruz. Tencereye su koyuyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine patlıcanları alıyoruz. Haşlıyoruz. Diğer tarafta geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz.

Karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri alıyoruz. Tuz serpiyoruz. Pirinçleri kavuruyoruz. Tarçını ekliyoruz. Balı da ilave ediyoruz. Haşlanan patlıcanlarını suyunu süzdürüp, tencereye alıyoruz. Karıştırıyoruz.

Limon suyunu döküyoruz. Son olarak 2,5 su bardağı sıcak suyunu da ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

safranlı ve ballı patlıcanlı pilav tarifi, oktay usta safranlı ve ballı patlıcanlı pilav tarifi, yeşil elma, küre tv, yemek oyunları, patlıcanlı bulgur pilavı, etli patlıcanlı pilav, patlıcanlı pilav tarifi , oktay usta patlıcanlı pilav, patlıcanlı pilav yemek tarifi, patlıcanlı pilav nasıl yapılır, oktay usta domatesli pilav tarifi, yemek oyunları, domatesli pilav tarifi, nilgün tatlı kimdir, nilgün tatlı nerede, nilgün tatlı ve osmanlı yemekleri, patlıcanlı bulgur pilavı, domatesli pilav nasıl yapılır, şehriyeli pilav tarifleri, değişik yemek tarifleri, resimli pilav tarifleri, salata tarifleri, iç pilav tarifleri, erkan mutlu nerede, pilav tarifi, pirinç pilav tarifleri, pilav tarifleri oktay usta, osmanlı yemekleri ve oktay usta, erkan mutlu kimdir, patlıcanlı biberli pilavlı tavuk, osmanlı saray yemekleri, osmanlı yemekleri nelerdir, erkan mutlu ve yeni albümü hanende, resimli osmanlı yemekleri, osmanlı mutfağı, osmanlı yemekleri yemek tarifleri, yemek tarifleri, osmanlı saray yemekleri tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker