Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Cevizleri bir gece önceden suda bekletip, acı ve kara suyunu çıkartıyoruz.
Vişneli Çikolatalı Güllaç Tarifi

 

Güllacı dikdörtgen bir cam fırın kabında hazırlıyoruz.

 
Vişneli Çikolatalı Güllaç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

300 Gram Vişne
6 Adet Güllaç Yaprağı
1 Litre Vişne Suyu
1 Su Bardağı Ceviz
1 Su Bardağı Hindistan Cevizi
1 Su Bardağı Damla Çikolata
Üzeri İçin:
Yeşil Fıstık
Dondurma

 
Hazırlanışı:
 
Cevizleri bir gece önceden suda bekletip, acı ve kara suyunu çıkartıyoruz.

Daha sonra güllacı yapacağımız vakit, fırın tepsisine cevizleri alıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında birkaç dakika bekletiyoruz. Bu şekilde cevizler tazelenecektir. Güllacı dikdörtgen bir cam fırın kabında hazırlıyoruz.

Güllaç yaprağının bir tanesini elimizle parçalayarak fırın kabına yerleştiriyoruz. Üzerine vişne suyunu kepçe ile dökerek ıslatıyoruz. Üzerine biraz hindistan cevizi serpiştiriyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; güllacın parlak kısmı üste gelecek şekilde yerleştiriyoruz.

Bu şekilde 3 güllaç yaprağını fırın kabına diziyoruz. 3. Güllaç yaprağını da seriyoruz. Vişne suyu döküyoruz. Hindistan cevizi ve damla çikolataları serpiştiriyoruz. Cevizleri elimizle parçalayarak üzerine alıyoruz.

Çekirdekleri çıkartılmış vişneleri de aralara yerleştiriyoruz. Malzemeleri ara kata yerleştirdikten sonra kalan güllaç yapraklarını yerleştiriyoruz. Vişne suyundan döküyoruz. Biraz hindistan cevizi serpiştiriyoruz. Güllaç yaprakları bitene kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Hazırladığımız güllacı 1 saat kadar dinlendiriyoruz. Daha sonra üzerine yeşil fıstık serpiyoruz. Son olarak dondurma ile servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

vişneli çikolatalı güllaç tarifi, oktay usta vişneli çikolatalı güllaç tarifi, vişneli çikolatalı güllaç tarifi oktay usta, yemek oyunları, küre tv, ikbal gürpınar kimdir, ikbal gürpınar nerede, ikbal gürpınar ve son kitabı, yemek sepeti, pratik güllaç, güllaç sarması, güllaç tarifi oktay usta, güllaç yufkası nasıl yapılır, güllaç tatlısı tarifi, güllaç tarifi, güllaç nedir, gülaç ustası, muhallebili güllaç, güllaç tarifleri, resimli güllaç tarifi, güllaç yapımı, fındıklı muzlu güllaç, güllaç tatlılar, tatlı tarifleri güllaç, tatli tarifleri güllaç, güllaç nasıl yapılır, kakaolu güllaç, çikolatalı güllaç tarifi, çikolata soslu güllaç, özel tarifler, soğuk tatlılar, çilekli güllaç, sütlü tatlılar, ramazan tatlıları

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker