Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencerenin yarısına kadar su koyuyoruz.

 

Su kaynadıktan sonra üzerine haşlanmış nohutu, fasulyeyi, mısırı ve buğdayı alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

 
Semizli Bakliyat Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Haşlanmış Mısır
1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Su Bardağı Haşlanmış Buğday
1 Su Bardağı Haşlanmış Fasulye
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
3 Yemek Kaşığı Un
2 Su Bardağı Yoğurt
Su
Üzeri İçin:
1 Tutam Semizotu
Tereyağı
Toz Kırmızı Biber

 
Hazırlanışı:
 
Tencerenin yarısına kadar su koyuyoruz.

Su kaynadıktan sonra üzerine haşlanmış nohutu, fasulyeyi, mısırı ve buğdayı alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Kıvamını ayarlamak için az su ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Kaynayan çorbanın suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine alıyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıyana kadar su ilave etmeye devam ediyoruz. Ardından çorba tenceresine ılıyan terbiyeyi boşaltıyoruz. Sürekli karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekleyebilirsiniz. Tuz serpiyoruz.

Çorbamızı pişmeye bırakıyoruz. Semizotun ince kıyıyoruz. Çorbamız pişip, kıvamını aldıktan sonra servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine doğradığımız semizotunu alıyoruz. Kavuruyoruz. Toz kırmızı biber serpiyoruz. Çorbanın üzerine tereyağlı semizotunu gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

semizli bakliyat çorbası tarifi, oktay usta semizli bakliyat çorbası tarifi, semizli bakliyat çorbası tarifi oktay usta, küre tv, pancarlı ayran çorbası, yemek oyunları, yemek sepeti, ikbal gürpınar kimdir, ikbal gürpınar nerede, ikbal gürpınar ve son kitabı, yemek sepeti, çorbalar, domates çorbası, yayla çorbası, dövmeli çerkez çorbası, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, bakliyat çorbası, terbiyeli çorbalar, kremalı çorbalar, tavuk sulu çorbalar, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, çorba tarifleri kolay, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri oktay usta, domates çorbası, çorba çeşitleri, ıspanaklı havuç çorbası, yemek tarifleri sebzeli çorbalar, sebzeli çorbalar yemek tarifi, sebzeli çorbalar tarifi resimli, sebzeli çorba tarifi, sebzelı çorbalar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker