Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine dolmalık fıstıkları alıyoruz.
Kuzu Etli Patlıcanlı Pilav Tarifi

 

Dolmalık fıstıklar kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri alıyoruz.

 
Kuzu Etli Patlıcanlı Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Patlıcan
3 Su Bardağı Pirinç
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Çay Bardağı Badem
Sıvıyağ
Tuz
Su
Eti İçin:
400 Gram Kuşbaşı Kuzu Eti
2 Adet Domates
1 Adet Soğan
Tuz
Karabiber

 
Hazırlanışı:
 
Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine dolmalık fıstıkları alıyoruz.

Kavuruyoruz. Dolmalık fıstıklar kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri alıyoruz. Bu sırada tereyağını da ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Tuz serpiyoruz.

Pirinçler de kavrulduktan sonra pilavın kıvamına göre sıcak suyu ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Diğer tarafta ayrı bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine kuşbaşı etleri alıyoruz. Kavurmaya başlıyoruz.

Soğanı küp küp doğruyoruz. Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Etler kavrulduktan sonra üzerine soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanların rengi değiştikten sonra üzerine domatesleri alıyoruz.

Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Domatesler suyunu çekene kadar pişiriyoruz. Patlıcanın kabuklarını alacalı soyuyoruz. Uzunlamasına ince ince dilimliyoruz. Izgara tavada patlıcanları az yağda alt üst çevirerek kızartıyoruz.

Çukur bir kaseyi ıslatıyoruz. Ardından kasenin kenarlarına patlıcanları aralıklı diziyoruz. Arada kalan boşluklara da domatesi dilimleyip, yerleştiriyoruz. Patlıcanların ortasında kalan boşluğa pişen et soteyi boşaltıyoruz.

Et sotenin üzerine de pilavımızı dolduruyoruz. Hafiften bastırıyoruz. Kenardan sarkıttığımız patlıcanları pilavın üzerine kapatıyoruz. Düz bir servis tabağımıza ters çeviriyoruz.

Kaseyi dikkatlice kaldırıyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuzu etli patlıcanlı pilav tarifi, oktay usta oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, yemek sepeti, patlıcanlı pilav resimli, patlıcanlı pilav yapılışı, patlicanli pilav tarifleri, patlıcanli pilav, patlicanlı pilav, sebzeli pilav, araştırmacı uğur atik nerede, uğur atik kimdir, pratik pilav tarifi, kolay pilav tarifi, domatesli pilav, pilav tarifleri ve oktay usta, patlıcanlı bulgur pilavı oktay usta, patlıcanlı pilav tarifi, makarna tarifleri, 3 renkli pilav, etli yemek tarifleri, patlıcanlı bulgur pilavı, etli patlıcanlı pilav, patlıcanlı pilav tarifi resimli, oktay usta patlıcanlı pilav, patlıcanlı pilav tarifi, domatesli pilav, patlıcanlı pilav yemek tarifi, yufkalı tavuklu iç pilav tarifi, patlıcanlı pilav nasıl yapılır, reha yeprem ve son albümü, reha yeprem ve şiirleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker