close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Tencereye patlıcanları kızartmak için bolca sıvıyağ dolduruyoruz.
Gül Süslemeli Karnıyarık Tarifi

 

Sivri biberleri de kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları süzgece alıyoruz. Yağını süzdürüyoruz.

 
Gül Süslemeli Karnıyarık Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Adet Soğan
400 Gram Kıyma
10 Adet Patlıcan
5 Adet Domates
10 Adet Yeşil Biber
4 Adet Köy Biberi
Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Sosu İçin:
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Su
Tuz

 
Hazırlanışı:
 
Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Tencereye patlıcanları kızartmak için bolca sıvıyağ dolduruyoruz.

Yağ kızdıktan sonra patlıcanları alt üst çevirerek kızartıyoruz. Sivri biberleri de kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları süzgece alıyoruz. Yağını süzdürüyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları küp küp doğruyoruz.

Köy biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğan kavrulduktan sonra üzerine biberleri alıyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Ardından kıymayı ekliyoruz. Kavuruyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, rendeliyoruz. Rendelediğimiz domatesleri de kıyma harcının üzerine boşaltıyoruz. Pişiriyoruz.

Kızarttığımız patlıcanları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz. Patlıcanların aralarına da kızarttığımız sivri biberleri diziyoruz. Kaşığın uç kısmıyla kızarttığımız patlıcanların ortasını açıyoruz. Pişen iç harcımızı patlıcanlara paylaştırarak dolduruyoruz.

Bir kaseye salçayı alıyoruz. Az da su dökerek kıvamını ayarlıyoruz. Tuz serpiyoruz. Karnıyarıkların arasından sosu boşaltıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

gül süslemeli karnıyarık tarifi, oktay usta gül süslemeli karnıyarık tarifi, imam bayıldı tarifi, fırında karnıyarık tarifi, köz patlıcanlı karnıyarık, kıymalı karnıyarık tarifi, uğur murathan nerede, sırma bradley kimdir, musakka tarifi, pilav tarifi, karnıyarık tarifi resimli, oktay usta karnıyarık tarifi, yemek tarifleri, kabak karnıyarık tarifi, fırında karnıyarık tarifi, sırma bradley nerede, karnıyarık nasıl yapılır, uğur murathan kimdir, oktay usta karnıyarık tarifi video, oktay usta fırında karnıyarık tarifi, sırm bradley ve değişik fikirler, iftar topu tarifi, uğur murathan ve son albümü, oktay usta pilav tarifi, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta çorba tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker