Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Börek Tarifleri


Böreğin iç harcını hazırlıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Köy biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.
Havuç Şeklinde Kıymalı Börek Tarifi

 

Soğanlar kavrulduktan sonra biberleri alıyoruz. 1-2 dakika kavurduktan sonra kıymayı ekliyoruz.

 
Havuç Şeklinde Kıymalı Börek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Yufka
İç Harcı İçin:
300 Gram Kıyma
2 Adet Soğan
2 Adet Köy Biberi
1 Tutam Maydanoz
Karabiber
Tuz
Panelemek İçin:
Galeta Unu
2 Yumurta
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 
Böreğin iç harcını hazırlıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Köy biberin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

İnce ince doğruyoruz. Maydanozu ince kıyıyoruz. Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Soğanları alıp, kavuruyoruz. Soğanlar kavrulduktan sonra biberleri alıyoruz. 1-2 dakika kavurduktan sonra kıymayı ekliyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz.tuz ve karabiber serpiyoruz. Kıyma da piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. İç harcın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra maydanozları ekleyip, karıştırıyoruz. Yufkayı tezgah seriyoruz.

8 eşit üçgen parçaya kesiyoruz. Üçgen yufkanın yanlamasına iç harcı yerleştiriyoruz. Yufkayı yan çevirerek sarıyoruz. Sardığımız böreği tekrardan bir kat daha üçgen yufkaya aynı şekilde yanlamasına sarıyoruz.

Sigara böreğinden daha geniş kenarlı ve biraz daha uzun bir börek oluyor. Böreğin bir kenarını daha dar yapıp, elimizle sıkıştırıyoruz. Tüm yufkaları aynı şeklide hazırlıyoruz. Bir kaseye yumurtaları kırıp, karıştırıyoruz.

Ayrı bir tabağa da galeta ununu boşaltıyoruz. Geniş bir tavaya börekleri kızartmak için sıvıyağ dolduruyoruz. Hazırladığımız börekleri önce yumurtaya buluyoruz. Ardından da galeta ununa buluyoruz.

Kızan yağa alarak alt üst çevirerek kızartıyoruz. Kızarttığımız börekleri havlu kağıt serdiğimiz bir tabağa alıyoruz. Yağı süzüldükten sonra servis tabağımıza alıyoruz. Böreklerin uç kısımlarını maydanozla süsleyerek servise hazırlıyoruz.

Böylece havuç görünümünü alacaktır. Çocukların severek yiyeceği bir börek …
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

havuç şeklinde kıymalı börek tarifi, oktay usta havuç şeklinde kıymalı börek tarifi, sodalı kıymalı börek, kıymalı börek oktay usta, kıymalı gül böreği, kıymalı börek tarifleri, kıymalı börek tarifi, oktay usta ve yeşil elma, pirinçli kıymalı börek, yemek oyunları, uğur murathan kimdir, uğur murathan nerede, uğur murathan ve son albümü, yemek sepeti, kıymalı patatesli börek, patatesli börek, sosyete mantısı, kıymalı zarf böreği, kıymalı gül böreği tarifi oktay usta, sırma bradley nerede, sırma bradley kimdir, sırma bradley ve değişik fikirler, kıymalı patatesli gül böreği, börek nedir, enfes börek tarifleri, börek ustası, börek tarifleri, pratik börekler, kolay börekler, el açması börek, hamur işi tarifleri, açma tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker