close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Kırmızı lahanayı ince ince doğruyoruz.
Gökkuşağı Salatası Tarifi

 

Geniş ve yuvarlak bir servis tabağımızın kenarına kırmızı lahanayı şerit şeklinde diziyoruz.

 
Gökkuşağı Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

6 Adet Havuç
1 Adet Kırmızı Lahana
2 Adet Sarı Biber
1 Kase Kırmızı Turp
4 Adet Kırmızı Biber
1 Kase Mısır
1 Demet Taze Soğan
1 Adet Limon
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 
Kırmızı lahanayı ince ince doğruyoruz.

Geniş ve yuvarlak bir servis tabağımızın kenarına kırmızı lahanayı şerit şeklinde diziyoruz. Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Kırmızı lahanadan sonra kırmızı biberleri şerit şeklinde diziyoruz.

Havuçları rendeleyip, aynı şekilde şerit şeklinde döşüyoruz. Yeşil soğanı da ince kıyıyoruz. Sarı biberlerin iç çekirdeklerini ince kıyıp, yeşil soğanlar birlik sarı biberleri kenara döşüyoruz.

Ortada kalan boşluğa da mısırı alıyoruz. Kırmızı turpu dilimleyerek salatanın üzerini süslüyoruz. Son olarak 1 adet limonun suyunu sıkıp, salatanın üzerine gezdirerek söküyoruz.

Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz. Salatamızı servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

gökkuşağı salatası tarifi, oktay usta gökkuşağı salatası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, yemek sepeti, tulum peynirli kabak salatası, gökkuşağı patates salatası tarifi, sırma bradley nerede, sırma bradley kimdir, sırma bradley ve değişik fikirler, gökkuşağı salatası tarifleri, gökkuşağı salatası yapılışı, patatesli gökkuşağı salatası, gökkuşağı salatası resimli, oktay ustadan kırmızı lahana salatası, turp otu salatası, resimli gökkuşağı salatası tarifi, salatalar, değişik salatalar, uğur murathan kimdir, uğur murathan nerede, uğur murathan ve son albümü, portakallı kereviz salatası, mezeler, iftar sofraları, yeşillik salatası, kırmızı lahana salatası, oktay usta ve pratik salatalar, salata ustası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker