Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Kaseye kıymayı alıyoruz. Üzerine soğanı rendeliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.
Köfteli Yayla Çorbası Tarifi

 

Köfte harcını yoğurmaya başlıyoruz. Köftenin kıvamını ayarlamak için galeta unu ekliyoruz.

 
Köfteli Yayla Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

100 Gram Kıyma
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Adet Soğan
Galeta Unu
Karabiber
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Adet Yumurta Sarısı
1 Su Bardağı Yoğurt
1 Adet Limon
3 Yemek Kaşığı Un
Su
Üzeri İçin:
Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 
Kaseye kıymayı alıyoruz. Üzerine soğanı rendeliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.

Köfte harcını yoğurmaya başlıyoruz. Köftenin kıvamını ayarlamak için galeta unu ekliyoruz. Köfte harcını iyice yoğuruyoruz.

Hazırladığımız köfte harcından misket büyüklüğünde parçalar koparıp, yuvarlıyoruz. Ayrı bir tarafta tencereye su dolduruyoruz. Üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri alıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz.

Ayrı bir kaseye yoğurdu alıyoruz. Üzerine biraz su döküp, kıvamını ayarlıyoruz. Üzerine unu alıyoruz. Limonun suyunu sıkıp, üzerine döküyoruz. Yumurta sarısını da kaseye alıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz.

Tencerede kaynayan sudan kepçe ile alarak kaseye boşaltıyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Terbiye ılıyana kadar su dökmeye devam ediyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra tencereye boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırıyoruz.

Çorbanın kıvamını ayarlıyoruz. Kıvamına göre sıcak su ilave edebilirsiniz. Geniş bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine köfteleri alıyoruz. Üzerine kuru nane, ve toz kırmızı biber serpiyoruz. Köfteleri pişiriyoruz.

Kaynayıp, kıvamını alan çorbanın üzerine pişirdiğimiz köfteleri boşaltıyoruz. Çorbamızı servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

köfteli yayla çorbası tarifi, oktay usta köfteli yayla çorbası tarifi, köfteli yayla çorbası tarifi oktay usta, ekrem düzgünoğlu kimdir, köfteli buğdaylı çorba, ekrem düzgünoğlu nerede, ekrem düzgünoğlu ve son albümü, yusuf izzettin konuk kimdir, oktay usta ve yeşil elma, yoğurt çorbası, yayla çorbası nasıl yapılır, yayla çorbası tarifi oktay usta, yayla çorbası oktay usta, ezogelin çorbası, fırında köfteli karnabahar tarifi, mercimek çorbası, çorbalar, nohutlu köfteli yayla çorbası, misket köfteli yayla çorbası, köfteli yogurt çorbası, çorba nedir, çorba ustası, kolay çorbalar, ekşili köfte tarifi, pratik çorbalar, yayla çorbası tarifleri, bulgur köfteli yoğurt çorbası, köfteli nohutlu yoğurt çorbası, yoğurtlu köfteli çorba, yoğurtlu topalak çorbası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker