Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Soğuk Tatlı Tarifleri


Karıştırma kabına bisküvileri elimizle parçalayarak kırıyoruz. Oda sıcaklığında yumuşayan tereyağıyla iyice karıştırıyoruz.
Karamelli Dondurmalı Bisküvi Tarifi

 

Ardından üzerine 1 adet elmayı rendeliyoruz. Bu harcı iyice harmanlayarak karıştırıyoruz.

 
Karamelli Dondurmalı Bisküvi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Paket Petibör Bisküvi
1 Adet Elma
Dolgusu İçin:
Karışık Dondurma
Karameli İçin:
1 Su Bardağı Krema
1 Su Bardağı Toz Şeker
2 Adet Elma
Ceviz

 
Hazırlanışı:
 
Karıştırma kabına bisküvileri elimizle parçalayarak kırıyoruz. Oda sıcaklığında yumuşayan tereyağıyla iyice karıştırıyoruz.

Ardından üzerine 1 adet elmayı rendeliyoruz. Bu harcı iyice harmanlayarak karıştırıyoruz. Kelepçeli kek kalıbının zemini çıkartıyoruz. Düz servis tabağına kelepçeli kek kalıbını yerleştiriyoruz. Kalıbın zeminine bisküvili karışımı boşaltıp, bastırarak yayıyoruz.

Bisküvilerin üzerine yumuşayan karışık dondurmayı boşaltıyoruz. Kalıbınızın büyüklüğüne göre dondurma miktarlarını ayarlayabilirsiniz. Hazırladığımız bu karışımı dondurucuya yerleştiriyoruz. Yaklaşık olarak 3-4 saat bekletiyoruz.

Bu arada karameli hazırlamaya başlıyoruz. Elmaların kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Tavaya elmaları alıyoruz. Üzerine az su dökerek pişiriyoruz. Ayrı bir tarafta çelik bir tavaya toz şekeri boşaltıyoruz.

Hiç karıştırmadan erimeye bırakıyoruz. Şeker eriyip, rengi değiştikten sonra üzerine kremayı boşaltıyoruz. Sürekli karıştırıyoruz. Karamel kıvamını bu şekilde alacaktır. Diğer tavada suyunu çeken elmaları da karamelin üzerine boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz.

Ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Karamelin soğuk olması gerekmektedir. İlk önce kelepçeyi dikkatlice çıkartıyoruz. Daha sonra hazırladığımız elmalı karameli üzerine boşaltıyoruz.

Cevizi de elimizle parçalayarak üzerine serpiştiriyoruz. Tatlımızı soğuk olarak servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

karamelli dondurmalı bisküvi tarifi, oktay usta karamelli dondurmalı bisküvi tarifi, karamelli dondurmalı bisküvi tarifi oktay usta, bisküvi tatlısı tarifleri, bisküvi tatlısı oktay usta, bisküvi pastası, oktay usta ve yeşil elma, bahar dondurması, ekrem düzgünoğlu kimdir, yusuf izzettin konuk kimdir, bisküvili pasta, bisküvi topları, bisküvi tarifi, ekrem düzgünoğlu nerede, pudingli bisküvi pastası, mozaik pasta, oktay usta salepli bisküvi tatlısı, pratik çilekli dondurma, dondurmalı pastalar, praik tatlılar, kolay tatlılar, bisküvi pastası tarifi oktay usta, ekrem düzgünoğlu ve son albümü, oktay usta ve dondurma tarifleri, yusuf izzettin konuk, oktay usta bisküvili irmik tatlısı, oktay usta bisküvili balkabağı tatlısı, çilekli bisküvili tatlı oktay usta, oktay usta kabak tatlısı krem şantili

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker