Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye suyu boşaltıyoruz. Yaklaşık olarak 2 litre su kullanıyoruz.
Nohutlu Mantı Çorbası Tarifi

 

Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. Üzerine mantıları boşaltıyoruz. Haşlanmış nohutları da ekliyoruz.

 
Nohutlu Mantı Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Kase Mantı
Su
Tuz
Terbiyesi İçin:
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
Yarım Limon
Tuz
Su
Üzeri İçin:
Tereyağı
Nane

 
Hazırlanışı:
 
Tencereye suyu boşaltıyoruz. Yaklaşık olarak 2 litre su kullanıyoruz.

Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. Üzerine mantıları boşaltıyoruz. Haşlanmış nohutları da ekliyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlıyoruz. Kaseye yoğurdu boşaltıyoruz.

Üzerine unu ekliyoruz. Yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Karıştırıyoruz. Az da su döküp, kıvamını açıyoruz. Ardından tenceredeki kaynayan sudan kepçe ile alarak terbiyeye döküyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz.

Terbiye ılıyana kadar su dökmeye devam ediyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra tencereye boşaltıyoruz. Çorbanın kesilmemesi için de sürekli karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz.

Çorbamızı pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra nane ekliyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Çorba, kaynayıp kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Servis kasesine çorbayı boşaltıyoruz. Üzerine tereyağlı nane karışımını gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

nohutlu mantı çorbası tarifi, oktay usta nohutlu mantı çorbası tarifi, nohutlu mantı çorbası tarifi oktay usta, yemek oyunları, yemek sepeti, reşit muhtar kimdir, reşit muhtar nerede, nohutlu manti yemek, yüksük çorbası, kıymalı kesme mantı, nohutlu mantı çorbası yapılışı, nohutlu mantı çorbası nasıl yapılır, mantı çorbası yemek tarifleri, mantılı nohutlu çorba, salçalı mantı çorbası, tavuklu çorbalar, mantarlı brokoli çorbası, reşit muhtar ve kırık mızrap, nohutlu manti çorbasi tarifleri, nohutlu çorba yemek tarifleri, nohutlu çorba yemek tarifi, nohutlu çorba tarif, köfteli ve nohutlu çorba tarifi, leziz çorba tarifleri, domates çorbası, kremalı çorbalar, nohutla yapılan çorbalar, nohutlu buğdaylı çorbalar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker