Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sütlü Tatlı Tarifleri


Vişnelerin çekirdeklerini çıkartıp, ikiye kesiyoruz. Pirinci küçük bir tencereye alıyoruz.
Vişneli Sütlaç Tarifi

 

Pirincin üzerine 1 parmak geçecek kadar su boşaltıp, ocağa alıyoruz. Pirinçleri arada karıştırarak haşlıyoruz.

 
Vişneli Sütlaç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Litre Süt
3 Yemek Kaşığı Mısır Nişastası
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Adet Yumurta Sarısı
1 Kase Vişne

 
Hazırlanışı:
 
Vişnelerin çekirdeklerini çıkartıp, ikiye kesiyoruz. Pirinci küçük bir tencereye alıyoruz.

Pirincin üzerine 1 parmak geçecek kadar su boşaltıp, ocağa alıyoruz. Pirinçleri arada karıştırarak haşlıyoruz. Pirinçlerin pişmesine yakın, tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Sütün üzerine yumurta sarısını ekliyoruz.

Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Üzerine toz şekeri boşaltıyoruz. Şeker ve süt kaynadıktan sonra üzerine haşlanan pirinçleri boşaltıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir kaseye mısır nişastasını alıyoruz. Üzerine biraz soğuk su döküp, kıvamını açıyoruz.

Pirinç ve süt de kaynadıktan sonra mısır nişastalı suyun yarınsı boşaltıp, sütlacın kıvamını kontrol ediyoruz. Sütlacınızın kıvamına göre mısır nişastasını ekliyoruz. Biz yarıdan biraz fazlasını ekledik, kıvamı ayarlandı.

Hazırladığımız sütlacı 1-2 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Sütlacı güveçlere paylaştırarak dolduruyoruz. Yaklaşık olarak 7 güveç çıkacaktır. Ardından doğradığımız vişnelerden de sütlaçların üzerine paylaştırarak yerleştiriyoruz.

Güveçleri fırın tepsisine diziyoruz. Güveçlerin yarısına gelecek şekilde su dolduruyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 240 derecelik fırında pişiriyoruz. Fırın tepsisini fırının üst katına yakın yere yerleştiriyoruz.

Böylece sütlacın üzeri daha rahat kızaracaktır. Sütlacı fırından kontrol ederek pişiriyoruz. Sütlaçların üzeri kızardıktan sonra çıkartıp servise hazırlıyoruz.

Sütlaçları güveçte değilde , daha küçük fırına dayanıklı kaselerde hazırlarsanız 12 -13 kişilik kadar çıkacaktır.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

vişneli sütlaç tarifi, oktay usta vişneli sütlaç tarifi, vişneli sütlaç tarifi oktay usta, yemek oyunları, yemek sepeti, sütlaç tarifi pirinç unsuz, fındıklı portakallı fırın sütlaç, sütlaç tarifi resimli, nişastalı sütlaç tarifi, sütlü tatlılar, sütlaç nedir, sütlaç ustası, muhallebi tarifi, fırında sütlaç tarifi, incirli sütlaç, kolay sütlaç tarifi, helva tarifleri, sütlaç nasıl yapılır, kolay sütlaç tarifi, pratik sütlaç, yıldırım bekçi kimdir, sütlaç tarifi oktay usta, sütlü tatlılar, soğuk tatlılar, yıldırım bekçi nerede, tatlı tarifleri, şerbetli tarifler, çilek vanilyalı sütlaç, yıldırım bekçi ve eserleri, oktay usta ve pratik sütlü tatlılar, kolay tatlılar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Sütlü Tatlı Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker