Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Börek Tarifleri


İç harcını hazırlıyoruz. Maydanozu ince kıyıp, bir kaeye alıyoruz. Üzerine beyaz peyniri rendeliyoruz.
Muska Böreği Tarifi

 

İç harç miktarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrı bir tarafta da böreğin sosunu hazırlıyoruz.

 
Muska Böreği Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Yumurta
4 Adet Yufka
1 Çay Bardağı Sıvıyağ
1 Çay Bardağı Süt
Tuz
İç Harcı İçin:
Beyaz Peynir
Maydanoz
Üzeri İçin:
Çörekotu

 
Hazırlanışı:
 
İç harcını hazırlıyoruz. Maydanozu ince kıyıp, bir kaeye alıyoruz. Üzerine beyaz peyniri rendeliyoruz.

İç harç miktarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrı bir tarafta da böreğin sosunu hazırlıyoruz. Ayrı bir kaseye yumurtaları kırıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Üzerine sütü ve sıvıyağı boşaltıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Tezgaha 1 adet yufkayı seriyoruz. Üzerine hazırladığımız sosu fırça ile sürüyoruz. Üzerine ikinci yufkayı seriyoruz. Tekrardan sostan fırça ile sürüyoruz. Böreğimizi iki kat yufkadan hazırlıyoruz.

İlk önce yufkayı ortadan ikiye kesiyoruz. Daha sonra yarım ay şeklinde ki yufkayı 4 parmak kalınlığında uzun uzun kesiyoruz. Uzun uzun yufkaların kenarlarına hazırladığımız iç harçtan paylaştırarak yerleştiriyoruz.

Daha sonra üçgen üçgen kapatarak katlıyoruz. Muska şeklinde ki börekleri hazırlıyoruz. Tüm yufkayı aynı şekilde hazırlıyoruz. Hazırladığımız böreklerin kapattığımız yer alta gelecek şekilde yağlanmış fırın tepsisine diziyoruz.

Kalan sostan fırça ile böreklerin üzerine sürüyoruz. Çörekotu serpiyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında börekleri pişiriyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

muska böreği tarifi, oktay usta muska böreği tarifi, muska böreği tarifi oktay usta, muska böreği oktay usta, fırında muska böreği, mantarlı muska börek, patatesli muska böreği, muska böreği nasıl sarılır, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, yemek sepeti, kıymalı muska böreği, börek nedir, kat kat börek tarifi, börek ustası, yıldırım bekçi kimdir, yıldırım bekçi nerede, yıldırım bekçi ve eserleri, peynirli muska böreği, börek tarifleri, oktay usta, fırında muska böreği tarifleri, helvalı fıstıklı muska tatlısı, fırında muska böreği oktay usta, kolay muska böreği, börek tarifleri, el açması börek tarifleri, kolay börek tarifi, pratik börek

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker