close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Çorbamızın ilk önce hamurunu hazırlıyoruz. Karıştırma kabına unu alıyoruz. Tuz serpiyoruz.
Kavurmalı Kesme Hamur Çorbası Tarifi

 

Üzerine 1 yumurtayı kırıyoruz. Az da su döküyoruz. Yoğuruyoruz.

 
Kavurmalı Kesme Hamur Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
100 Gram Kavurma
1 Yemek Kaşığı Salça
Sıvıyağ
Tuz
Su
Hamuru İçin:
1 Su Bardağı Un
1 Yumurta
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
Yarım Limon

 
Hazırlanışı:
 
Çorbamızın ilk önce hamurunu hazırlıyoruz. Karıştırma kabına unu alıyoruz. Tuz serpiyoruz.

Üzerine 1 yumurtayı kırıyoruz. Az da su döküyoruz. Yoğuruyoruz. Hazırladığımız hamurun üzerine un serperek merdane yardımıyla bir hamur açıyoruz. Açtığımız hamurdan önce bir parmak kalınlığında şeritler kesiyoruz.

Daha sonra da minik küpler halinde dilimliyoruz. Tencereye hamurları haşlamak için su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Ardından küp hamurları tencereye alıyoruz. Haşlıyoruz.

Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlıyoruz. Karıştırma kabına yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu ekliyoruz. Yarım limonun suyunu sıkıp, döküyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra tenceredeki hamurlar haşlandıktan sonra suyundan kepçe ile alarak terbiyenin olduğu kaseye boşaltıyoruz.

Bir yandan da karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıyana kadar tenceredeki sudan dökmeye devam ediyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra, hamurun bulunduğu tencereye terbiyeyi boşaltıyoruz. Çorbayı sürekli karıştırarak pişiriyoruz.

Çorba kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra sıcak su ekleyebilirsiniz. Tuz serpiyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine küp doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra ince doğradığımız kavurmaları alıyoruz.

Salçayı ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Az da su ekleyebilirsiniz. Kaynayıp, kıvamını alan çorbanın üzerine hazırladığımız kavurmalı sosu gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kavurmalı kesme hamur çorbası tarifi, oktay usta kavurmalı kesme hamur çorbası tarifi, kavurmalı kesme hamur çorbası tarifi oktay usta, çor nedir, çorba ustası, yemek oyunları, yemek sepeti, hamurlu çorba yemek tarifi, soğuk çorba, hamurlu çorba tarifleri, un çorbası, domates çorbası, mercimek çorbası, hamurlu çorba yapılışı, hamur çorbası tarifi, özel tarifler, değişik çorba tarifleri, yöresel çorbalar, erişteli çorba, pratik çiçekli çorba, ayten saner kimdir, ayten saner nerede, emrullah habiboğlu kimdir, emrullah habibullah nerede, hamurlu çorba oktay usta, oktay usta çorba çeşitleri, kuşkonmaz çorbası, emrullah habibullah ve sohbetleri, oktay usta çorba yemek tarifleri, oktay usta çorba tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker