Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Makarna Tarifleri


Tencereye su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz.
Sebzeli Kıvırcık Erişte Tarifi

 

Haşlanmaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta kabakların kabuklarını iyice yıkıyoruz. Küp küp doğruyoruz.

 
Sebzeli Kıvırcık Erişte Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Kabak
2 Paket Kıvırcık Erişte
2 Diş Sarımsak
2 Adet Kırmızı Biber
3 Adet Köy Biberi
3 Adet Domates
1 Tutam Fesleğen
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Kıvırcık erişteyi kaynayan suya atıyoruz.

Haşlanmaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta kabakların kabuklarını iyice yıkıyoruz. Küp küp doğruyoruz. Kırmızı ve köy biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Parmak uzunluğunda biberleri ince ince doğruyoruz. Domatesi küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz.

Fesleğeni ince kıyıyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine sarımsakları alıyoruz. Üzerine biberleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Biberler sotelendikten sonra üzerine kabakları alıyoruz.

Kavuruyoruz. Kabaklar da kavrulduktan sonra domatesleri ekliyoruz. Domatesler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine fesleğeni ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Sebzeler piştikten sonra üzerine haşlanan eriştelerin suyunu süzerek ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Erişteleri de bir müddet pişirdikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Pişen soslu erişteyi servis tabağına alıyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli kıvırcık erişte tarifi, oktay usta sebzeli kıvırcık erişte, sebzeli kıvırcık erişte oktay usta, pratik erişte tarifi, kıymalı erişte tarifi, kolay erişte tarifi, erişte yapılışı, erişte nasıl yapılır, yemek sepeti, yemek oyunları, aysu baceoğlu kimdir, aysu baceoğlu nerede, aysu baceoğlu kiminle, oktay usta ve aysu baceoğlu, aysu baceoğlu yeni albümü, oktay usta yemek tarifleri, pasta tarifleri, pratik yemek tarifleri, sebzeli erişte çorbası, makarna tarifleri, erişte yemeği tarifi, erişte tarifi oktay usta, erişte hamuru tarifi, peynirli erişte tarifi, erişte yapımı, ev yapımı erişte tarifi, erişte tarifi kavurarak, peynirli cevizli erişte

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker