Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Reçel Tarifleri
Şeftalinin doğranmış hali 2,5 kilo gelecektir. Küp doğranmış şeftalileri tencereye alıyoruz. Ocağa alıyoruz.
Şeftali Marmelatı Tarifi

 

Şeftaliler yumuşadıktan sonra el blendırıyla püre haline getiriyoruz. Daha sonra üzerine şekeri boşaltıyoruz.

 
Şeftali Marmelatı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2,5 Kilogram Şeftali
2,5 Kilogram Toz Şeker
2,5 Adet Limon

 
Hazırlanışı:
 

Şeftalinin doğranmış hali 2,5 kilo gelecektir. Küp doğranmış şeftalileri tencereye alıyoruz. Ocağa alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Şeftaliler yumuşadıktan sonra el blendırıyla püre haline getiriyoruz. Daha sonra üzerine şekeri boşaltıyoruz. Kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Şeftaliler kaynayıp, kıvamı koyulaşmaya başlayınca 2,5 adet limonun suyunu sıkıp, tencereye boşaltıyoruz.

Kaynatmaya devam ediyoruz. Yaklaşık 1 saat kadar kaynatıyoruz. Marmelatın kıvamını rahatlıkla bulmak için, arada kaşıkla marmelattan kaşıkla ayrı bir tabağa alıyoruz. Soğutarak kıvamını kontrol ediyoruz. Marmelat kaynarken kıvamı cıvık gözükecektir.

Bu yüzden, arada ayrı bir tabakta soğutarak kıvamını kontrol ediyoruz. Marmelat kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Ilıdıktan sonra kavanozlara dolduruyoruz. Serin bir ortamda muhafaza ediyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

şeftali marmelatı tarifi, şeftali marmelatı oktay usta, yemek sepeti, yemek oyunları, pratik marmelat tarifleri, kolay marmelat tarifleri, şeftalili marmelat yapılışı, şeftalili marmelat nasıl yapılır, marmelat tarifleri, tarçınlı şeftali marmelatı, reçel tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, ufuk kaplan kimdir, ufuk kaplan nerede, ufuk kaplan kiminle, oktay usta ve ufuk kaplan, ufuk kaplan ve irfan usta, gül reçeli tarifi, oktay usta ile yeşil elma, marmelat nasıl yapılır, marmelat yapılışı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker