close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Kemiksiz tavuk budunu iri küpler halinde doğruyoruz. Daha sonra tahta çöp şişe tavuk etlerini sığabildiği kadar diziyoruz.
Makarnalı Tavuk Şiş Şöleni Tarifi

 

Daha sonrasında turşuyu ve soymuş olduğumuz haşlanmış patatesleri de doğruyoruz.

 
Makarnalı Tavuk Şiş Şöleni Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Paket Taze Makarna
500 Gram Tavuk But
2 Adet Kabak
1 Kase Çeri Domates
1 Kase Arpacık Soğan
2 Adet Kırmızı Biber
1 Kase Mantar
3 Adet Köy Biberi
Taze Kekik
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Kemiksiz tavuk budunu iri küpler halinde doğruyoruz. Daha sonra tahta çöp şişe tavuk etlerini sığabildiği kadar diziyoruz. Kabakların kabuklarını iyice yıkıyoruz.

Kabakları iri küpler şeklinde doğruyoruz. Tahta çöp şişlere diziyoruz. Daha sonra kırmızı ve köy biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İri küpler halinde doğradığımız biberleri de ayrı ayrı çöp şişlere diziyoruz. Mantarları ikiye kesiyoruz. Çöp şişlere diziyoruz.

Arpacık soğanları ve çeri domatesleri de sığabildiği kadar çöp şişlere diziyoruz. Düz bir cam fırın kabına taze kekiği ince ince doğrayıp, alıyoruz. Üzerine zeytinyağını döküyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Harmanlıyoruz. Hazırladığımız çöp şişleri zeytinyağlı kekikli sosa buluyoruz. İyice sosluyoruz. Daha sonra sebze şişlerini yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz.

Tavuk et şişlerini de hazırladığımız soslu cam fırın kabına diziyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Tencereye makarnaları haşlamak için su koyuyoruz. Su kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz .

Daha sonra makarnaları tencereye atıyoruz. Makarnaları haşlanmaya bırakıyoruz. Burada taze makarna derken isterseniz ev yapımı makarna ya da marketlerden taze makarnaları temin edebilirsiniz. Daha sonra haşladığımız makarnaların suyunu süzüp servis tabağına boşaltıyoruz.

Üzerine fırında pişen çöp şişleri diziyoruz. Daha sonra şişlerin hepsini çekiyoruz. Sonrasında pişirdiğimiz tavukları çöp şişlerin üzerine koyuyoruz ve şişlerini çektikten sonra servis ediyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

makarnalı tavuk şiş şöleni tarifi, oktay usta makarnalı tavuk şiş şöleni, oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, soslu tavuk şiş, ızgara tavuk şiş tarifi, tavuk şiş terbiyesi, fırında tavuk şiş tarifi, tavuk şiş yemek tarifi, tavuk şiş sosu, tavuk şiş tarifi, tavada tavuk şiş tarifi, fırında tavuk şiş, seher dilovan kimdir, makarnalı kanat şiş tarifi, seher dilovan nerede, seher dilovan kiminle, oktay usta ve seher dilovan, seher dilovan yeni albümü, etli yemek tarifleri, tavuk şiş nasıl yapılır, tavuk şiş yapılışı, pratik tavuk şiş tarifi, şaşlık kebabı tarifi, kolay tavuk şiş tarifi, aperatik yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker