Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Elma dilimi şeklinde dilimliyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.
Sebzeli Bonfile Tarifi

 

Üzerine biraz zeytinyağı döküyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Biraz kırmızı pul biber serpiyoruz.

 
Sebzeli Bonfile Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Adet Patates
750 Gram Bonfile
4 Adet Köy Biberi
3 Adet Kırmızı Biber
2 Adet Patlıcan
1 Adet Kabak
1 Tutam Biberiye
Kırmızı Pul Biber
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 
Patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Elma dilimi şeklinde dilimliyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.

Üzerine biraz zeytinyağı döküyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Biraz kırmızı pul biber serpiyoruz. Patateslerin üzerine biberiyeyi ilave ediyoruz. Patatesleri karıştırarak harmanlıyoruz.

Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine patatesleri boşaltıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Patlıcanların kabuklarını alacalı soyup, halka halka doğruyoruz. Kabakların kabuklarını iyice yıkayıp, soymadan halka halka dilimliyoruz.

Köy ve kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İri parmak uzunluğunda dilimliyoruz. Doğradığımız sebzeleri geniş bir kaseye alıyoruz. Sebzelerin üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Kırmızı pul biber serpiyoruz.

Biraz zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Biberiye ekliyoruz. Sebzeleri iyice harmanlıyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine sebzeleri boşaltıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Bonfile etlerini de doğruyoruz.

Düz bir tabağa etleri alıyoruz. Üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Biberiye yapraklarını etlerin üzerine alıyoruz. Biraz da zeytinyağı gezdiriyoruz. Etleri dinlenmeye bırakıyoruz. Bonfile etlerini pişirirken dikkat edilmesi gereken nokta, yüksek ısıda ve sulanmadan pişirmemiz gerekmektedir.

Az sıvıyağ da ızgara tavada alt üst çevirerek pişiriyoruz. Etleri tavada yer değiştirerek pişiriyoruz. Böylece etin sulanmasını önlemiş oluyoruz. Kızaran sebzeleri geniş bir tabağa diziyoruz.

Kızaran patatesleri de sebzelerin kenarlarına alıyoruz. Izgara tavada pişen etleri de patateslerin üzerine alarak yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli bonfile tarifi, oktay usta sebzeli bonfile tarifi, sebzeli bonfile tarifi oktay usta, etli yemek tarifleri, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, kuskuslu bonfile sarması, küre tv, yemek sepeti, tavuklu yemek tarifleri, sebze yemekleri, bonfile nedir, bonfile yemek ustası, sami özer nerede, ekmek üstü mantarlı bonfile, değişik yemek tarifleri, kolay etli yemekler, pratik etli yemekler, özel tarifler, salatalar, mezeler, içecekler, tavuklu yemek tarifleri, kebap tarifleri, yöresel yemek tarifleri, fırında sarımsaklı bonfile, sami özer kimdir, sami özer ve son albümü, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, oktay usta ve etli yemek tarifleri, değişik yemek tarifleri, çorba tarifleri, patlıcan yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker